טויוטה RAV4 פלאג-אין הגיע לישראל!

רוב הנסיעות היומיומיות שלנו מסתכמות בטווח של 50 ק"מ. מה אם היינו אומרים לכם שאת הנסיעות היומיומיות של נסיעה לעבודה, קניות, הסעות לחוגים וכמה סידורים הייתם יכולים לעבור בלי לעצור לתדלק בכלל? פשוט לעבור אותן על מצב EV חשמלי

יותר ויותר אנשים בארץ ובעולם רוכשים מכוניות היברידיות, מהסיבה הפשוטה ששילוב של מנוע בנזין עם מנוע חשמלי בטעינה עצמית מאפשר לנהוג ברכב חסכוני יותר ומזהם פחות וגם הנסיעה בהם הרבה יותר שקטה ונעימה.

בשנים האחרונות מתחילים כבר לדבר על רכבים חשמליים. כאלה שמחברים לשקע וטוענים ונוסעים רק על הסוללה, בלי דלק בכלל. כנראה שהעתיד אכן הולך לשם, אבל היום זה עדיין לא משהו שמתאים לכל אחד - טווח הנסיעה שלהם עדיין מוגבל והטעינה לוקחת לא מעט זמן. כך שאם תצטרכו נסיעה ספונטנית או ארוכה והסוללה לא תהיה טעונה למעשה אתם תקועים.. אז מה עושים? עד שיהיו רכבים חשמליים עם טווח נסיעה ארוך ועד שהטעינה תיקח דקות ולא שעות, עד אז יש עוד פתרון אחד שכדאי להכיר - פלאג-אין הייבריד.

/

הכירו את טויוטה ראב4 פלאג אין הייבריד. גם חשמלי גם היברידי. הרכב כולל מנוע היברידי כמו בראב4 ה-SUV המוכר והאהוב, אבל – יש לו סוללה גדולה של 18.1 קילוואט לשעה וגם כבל טעינה. מה זה אומר בפועל שאם תטעינו את הרכב במחשמל תוכלו לנסוע על חשמל בלבד – בלי לשרוף דלק ובלי לזהם את הסביבה! אם צריכים לנסוע למרחק גדול יותר, אז יש לנו גם את המנוע ההיברידי שאנחנו מכירים שנכנס לפעולה אוטומטית.

בראב4 פלאג אין ישנם ארבעה מצבי נסיעה בהתאם לתנאי הדרך, ארבעת המצבים הם אלה שהופכים את הראב4 פלאג אין הייבריד למכונית בעלת עוצמה בלתי מתפשרת!

מצב Mode EV - מצב ברירת המחדל, נסיעה על חשמל בלבד ו-0 פליטות.
מצבEV Auto - החלפה אוטומטית בין מנוע הבנזין והשימוש בסוללה. ההעדפה הינה לשימוש במצב חשמלי תוך רתימת כוח ממנוע הבנזין למקסום הביצועים.
מצב Hybrid - שילוב בין מנוע הבנזין למנוע החשמלי למקסום הביצועים.
מצב Charge - שימוש במנוע הבנזין תוך טעינת הסוללה.

/
/

טעינה מהירה בקלות בבית או בחוץ, אז איך זה עובד וכמה פשוט לטעון מחדש? מערכת הפלאג אין החדשה מתוכננת להפוך את חייכם לקלים, עם כבל טעינה לעמדה ביתית או לעמדת טעינה ציבורית. כיום יש עלייה מתמדת בכמות עמדות ההטענה הפרוסות ברחבי הארץ כך שיהיה לכם קל להטעין בכל מקום בו אתם נמצאים – בבית, במשרד או ברחוב. ניתן לטעון את הסוללה באמצעות שקע ביתי רגיל, בדיוק כמו טלפון סלולרי או להשתמש בנקודת טעינה ציבורית על מנת לטעון את הסוללה בזמן קצר יותר של כשעתיים. ניתן גם להשתמש בטיימר ייעודי המותקן ברכב שמאפשר לכם לקבוע בדיוק מתי תופעל הטעינה. כך אפשר לדוגמא להימנע מטעינה בשעות של צריכת שיא, כדי לחסוך בעלויות החשמל. כמו כן ניתן לבדוק את מצב הסוללה במהלך הנסיעה כדי לדעת מתי תידרש טעינה נוספת.

מדובר בראב4 המוכר והאהוב, SUV משפחתי מודרני ומעוצב, עם מרווח מעולה בתא הנוסעים וגם תא מטען גדול ושימושי בנפח 490 ליטרים עד גובה נקודת החגורה. אפשר להכניס כאן בקלות מזוודה ועגלה או כמה תיקים גדולים.

מעבר לנוחות הנסיעה הגבוהה שכבר דיברנו עליה בהתחלה, הרכב מאובזר ברמה גבוהה וכולל יש כאן פנסי לד, כניסה והנעה בלי מפתח, מראות עם קיפול חשמלי, מולטימדיה דוברת עברית עם מסך מגע 9 אינץ', חימום למושבים, כוונון חשמלי למושב הנהג, תאורת אווירה כחולה ועוד מלא פיצ'רים.

ויש גם שפע מערכות בטיחות מתקדמות עם 7 כריות אוויר, בלימת חירום אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית דינאמית כולל מגביל מהירות, תיקון סטייה מנתיב, מערכת שמירת מרכז נתיב, אורות גבוהים אוטומטיים וזיהוי תמרורים.

בקיצור – ראב4 פלאג אין הייבריד מעניק לנו את כל הטכנולוגיה שאנחנו פוגשים היום במכוניות הכי מודרניות, עם הטכנולוגיה ההיברידית המתקדמת של טויוטה, ונוספת לכך האופציה החשמלית.

עם הרכב הזה אפשר לנסוע ביומיום בלי לתדלק כמעט בכלל, לחסוך אלפי שקלים בשנה ולא לפחד ממגבלות של טווח גם בנסיעות ארוכות יותר.

מה ההבדל בין טכנולוגיה היברידית לטכנולוגיית הפלאג-אין?
media rich
מה טווח הנסיעה של RAV4 פלאג-אין?
media rich

רוצה לקבל מידע נוסף ועדכונים על ראב4 פלאג-אין החדש?
יש למלא את הפרטים ונחזור בהקדם