הרכב החשמלי של טויוטה עם תא דלק מימני

לא משאירים דבר מאחור מלבד מים

קלים לתדלוק, מציעים טווח נסיעה של מעל 500 ק"מ ולא פולטים דבר מלבד מים, כלי הרכב החשמליים החלוציים שלנו הפועלים בטכנולוגיית תא דלק מימני טומנים בחובם הבטחה לחולל מהפכה באופן שבו אנו נוהגים. לאחר שהובלנו מגמה עולמית עם המכונית הראשונה בעולם שהופעלה על ידי מימן ב-2014 בייצור מסחרי, אנו לוקחים את טכנולוגיית תאי הדלק עם אפס פליטות לגבהים חדשים, עם מיראי – דור שני לחזון של ניידות נקייה שנמצא על הכביש כבר היום.

הצעד הבא בנסיעה עם אפס פליטות

במקום לפעול על חשמל הנאגר במצבר, מכוניות חשמליות עם תא דלק מימני מייצרות חשמל בעצמן באמצעות תגובה כימית בין מימן וחמצן בתאי דלק. תדלוק מכלי המימן ממשאבה לוקח פחות מחמש דקות, ומרגע שהמכונית עולה על הכביש, נהנים מנסיעות ללא פליטות מזהמים כלל, בטיחותיות, נוחות ומהנות כמו רכב קונבנציונלי.

/
אנרגיה נקייה ובטוחה

מימן הוא נקי, בטוח, ונמצא בכל מקום סביבנו. הוא עד כדי כך נפוץ שהוא מהווה 70% מהחומר ביקום. מסיבה זו, אפשר להפיק מימן באופן מקומי, ואם משתמשים באנרגיה מתחדשת ניתן לעשות זאת ללא פליטות פחמן כלל.

בימים אלה, יוזמה כלל-אירופית ליצירת רשת תדלוק מימן נמצאת בתהליכי פיתוח, וכ-200 עמדות תדלוק כבר פועלות ועוד כמותן מתוכננות בכל שנה. התדלוק בטיחותי, קל ומוכר כמו ברכב רגיל, החל במשאבה ופיית התדלוק ועד לוח המקשים ומסך המידע.

/
חברה מונעת מימן
/

מכוניות חשמליות הפועלות על טכנולוגיית תא דלק מימני כדוגמת מיראי של טויוטה הן רק ההתחלה עבור כוח המימן. בהיותו חלופה ישימה לדלקים מאובנים, המימן מבטיח לא רק להפחית את הפליטות הגלובליות בתחבורה ציבורית ומסחרית, אלא כבר מקדם אותנו לעבר חברה שמבוססת לחלוטין על אנרגיית מימן.

ממלגזות ומשאיות כבדות ועד האוטובוסים של Caetanobus וספינת Energy Observer, טכנולוגיית תאי הדלק של טויוטה כבר מחוללת שינוי ביבשה ובים. ומהשנה הבאה היא תפעיל קהילה שלמה. Woven City של טויוטה, אב-טיפוס של עיר למרגלות הר פוג'י, תציע מערכת אקולוגית מחוברת לחלוטין המופעלת על ידי אנרגיה של תאי דלק מימניים.

Discover Hydrogen Society

לגלות עוד על החשמליות של טויוטה

טויוטה C-HR טויוטה C-HR זוכרים איזה איזי היה פעם? רק חיכיתם שייגמר השבוע כדי לעשות סיבוב לפגוש את החברים לקפה ארוך עד צהרי שישי, או לנסוע לטיול ספונטני מחוץ לעיר. והיום? נראה כאילו הזמן היחידי שלכם רגע להתנתק הוא בין פגישות, או "בסוף" היום כשאוספים את הילדים למה לעצור כשיש לך אנרגיה להמשיך? למה לעצור כשיש לך אנרגיה להמשיך? רכבי הסופר מיני כבר הפכו לתופעה של ממש על כבישי ישראל. קומפקטיים אבל לא קטנים מדי, נוחים אבל לא מאוד יקרים, חסכוניים, יעילים והכי חשוב – נכנסים לכל חניה. טויוטה יאריס הפכה עם השנים לנמכרת ביותר בקטגוריה עם עיצוב מרהיב, הנעה היברידית מהדור החדש וטכנולוגיות הבטיחות המתקדמות ביותר והשנה גם קופצת 2.5 דורות קדימה. טויוטה אייגו - דברים טובים מגיעים באריזות קטנות | TOYOTA טויוטה אייגו - דברים טובים מגיעים באריזות קטנות | TOYOTA 1,2,3, איי, גו! מיני בטיחותית בעלת ביצועים מרשימים ומערכת מולטימדיה מתקדמת מספקת חווית נסיעה בלתי נשכחת. טויוטה אייגו - ליהנות מהדרך ומשקט נפשי. בכתבה הבאה, איי, גו! טויוטה לשירותכם תמיד ובכל מצב טויוטה לשירותכם תמיד ובכל מצב וירוס הקורונה הביא עמו סוג חדש של אתגר לחברה שלנו: הוא הגביל את חופש התנועה שלנו. מסיבה זו, החלטנו לסגור חלק מהיחידות בחברה, לעבוד במתכונת מצומצמת ולאפשר עבודה מהבית ככל הניתן. סוכנויות טויוטה המורשות בכל רחבי הארץ ממשיכות ברובן לתת שרות ללקוחות גם אם במתכונת מצומצמת ורובן ימשיכו לתת שירות ללקוחות החברה תוך הקפדה על ההנחיות.