רכבים חסכוניים בדלק: עניין אישי, משפחתי ועולמי - Toyota
  1. Company
  2. News, Stories and Events
  3. Low fuel

רכבים חסכוניים בדלק:

מכונית חסכונית היא עניין אישי, משפחתי ועולמי

מדוע להקפיד על בדיקת צריכת הדלק בעת רכישת רכב?

הוצאות הדלק מהוות מרכיב מרכזי בעלות השימוש ברכב פרטי, מה שצריך להפוך את נתוני צריכת הדלק לשיקול משמעותי של כל צרכן הניגש לרכישת רכב חדש או רכב יד שניה. איתור רכב חסכוני בדלק הוא רלוונטי גם כשמחירי הדלק נמוכים, משום שאנו יודעים שמחירי הדלק מושפעים על ידי גורמים רבים וכי התנודתיות גבוהה והמגמה משתנה מעת לעת.

המשקל המוענק לרכישת מכונית חסכונית בדלק על ידי הצרכנים והיצרניות, יוצר מצב שבו רוב הרכבים המוצעים היום למכירה, מציעים נתוני צריכת דלק משופרים לעומת רכבים מדורות קודמים. כך שהחלפת רכבכם הישן ברכב חדש תוביל כמעט תמיד לחסכון בדלק וצמצום עלויות הנסיעה בטווח הארוך. כשמדובר במכוניות חסכוניות בדלק וידידותיות לסביבה, לטויוטה יש היצע גדול של רכבים מכל הקטגוריות, המציגים נתוני צריכת דלק מרשימים אשר מסייעים ללקוח הפרטי לחסוך בכסף ובמקביל לשמור על הסביבה.

אך גם בין הרכבים החדשים, יש רכבים חסכוניים יותר ופחות. כשמדובר במכוניות חסכוניות בדלק וידידותיות לסביבה, לטויוטה יש היצע גדול של רכבים מכל הקטגוריות, המציגים נתוני צריכת דלק מרשימים אשר מסייעים ללקוח הפרטי לחסוך בכסף ובמקביל לשמור על הסביבה.

נושא החיסכון בדלק משפיע על היבט נוסף בנוחות הנהיגה שלנו, שניתן לקחת בחשבון בעת מכונית חדשה או רכב יד שניה. עם רכב היברידי חסכוני אנחנו נכנסים פחות לתחנת דלק, פעולה שגורמת לרבים לתחושה של בזבוז זמן ולעתים תסכול במקרה של המתנה ארוכה.

בשנת 2015 הכריזה טויוטה על "אתגר סביבתי 2050" – פרוייקט ארוך טווח במהלכו היא עמלה על פיתוחים של טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך במהלך העשורים הקרובים. פיתוחים אלו, בהשקעה עצומה של משאבים ומאמצים, מבססים עוד יותר את המובילות של טויוטה תוך הצגת הטכנולוגיות המובילות בעולם הרכב, שיאפשרו חיסכון בדלק ושמירה על הסביבה. וזו אחרי הכל, מהות הקיימות – לדאוג לעולם במצב טוב יותר משקיבלנו אותו, למען המשך הדורות. מבחינת טויוטה, הובלת ההיבט הסביבתי הוא הכרח להצלחתה. יש כאן תועלת כפולה - שמירה על הסביבה לצד חיסכון בהוצאות של לקוחותיה, שבא כמובן לידי ביטוי בצריכת דלק מופחתת.

רכבים חסכוניים בדלק

שאלות נפוצות

הוצאות הדלק מהוות מרכיב מרכזי בעלות השימוש ברכב פרטי, מה שצריך להפוך את נתוני צריכת הדלק לשיקול משמעותי של כל צרכן הניגש לרכישת רכב חדש או רכב יד שניה. אנו יודעים שמחירי הדלק מושפעים על ידי גורמים רבים וכי התנודתיות במחיר הדלק גבוהה, לכן איתור רכב חסכוני בדלק רלוונטי גם כשמחירי הדלק נמוכים.

חסכון בדלק הוא פונקציה של גורמים רבים – תיבת ההילוכים, נפח וסוג המנוע וגם גודל הרכב. ניתן לראות זאת בצורה ברורה בקטגוריית הרכבים העירוניים, כאשר הרכבים הקטנים נחשבים לרכבים חסכוניים ביותר בדלק, בהשוואה לרכבים משפחתיים או גדולים. עם זאת, כאשר מחפשים מכונית חסכונית בדלק, יש לקחת בחשבון בראש ובראשונה את הצרכים שלכם מבחינת גודל ומירווח וכן מרחקי הנסיעה.

מבחינת הצרכן, החיסכון בדלק מתרגם באופן ישיר לנוחות וכמובן לחסכון בכסף. רכישת רכב חסכוני בדלק מבטיחה לנו חסכון בכסף בטווח הקצר והארוך, כאשר הדגמים ההיברידיים-חשמליים, יכולים להביא לחסכון משמעותי של 30-50% בצריכת הדלק, ואף לנוחות רבה יותר בכך שנכנסים הרבה פחות לתחנות דלק.