יבוא מקביל מול יבואן רשמי טויוטה | Toyota
 1. Company
 2. News, Stories and Events
 3. יבוא מקביל מול יבואן רשמי טויוטה | Toyota

ההבדל בין יבוא מקביל ליבואן הרשמי

טויוטה, עם גב חזק

כאשר רוכשים רכב, המחיר הוא רק פרמטר אחד, ותתפלאו – הוא אפילו לא החשוב ביותר

במהלך השנים האחרונות נקטו משרדי האוצר ותחבורה בשורה של צעדים שמטרתם להגביר את התחרות בתחום יבוא הרכב והקלו על יבוא מקביל של מכוניות ארצה. אבל לצד הפן המבורך של הגברת התחרות, ישנן לא מעט מורכבויות ביבוא מקביל של רכב, אותן כדאי להכיר.

מה זה בכלל יבוא מקביל?

משרד התחבורה מאפשר כיום שלושה סוגים של יבואני רכב: יבואן מורשה-ישיר העובד ישירות אל מול יצרן הרכב, כמו יוניון מוטורס יבואנית טויוטה למשל, יבואן זעיר המורשה לייבא עד 20 מכוניות בשנה, ויבואן מקביל או עקיף שרוכש את המכוניות לא ישירות מיצרן הרכב, אלא מסוכנים משווקים (דילרים) במדינות שונות. היבואנים המקבילים מורשים ליבא רכב שהוא בעל תקינה אירופית או אמריקנית, ושלא חלפה יותר משנה ממועד ייצורם.

לרכישה מול יבואן ישיר, וותיק ומבוסס בעל קשרי עבודה ארוכים עם יצרן הרכב יש לא מעט יתרונות:

  קשרי עבודה ומקצועיות - חברת יוניון מוטורס מייבאת את דגמי טויוטה לישראל כבר 28 שנים, תקופה ארוכה שבה נרקמו קשרי עבודה הדוקים עם יצרנית הרכב המובילה. לקשרים אלו יש משמעות קריטית ככל שהדבר נוגע למקצועיות של יוניון מוטורס. לא רק שאנשי החברה עוברים הדרכות והכשרות מקצועיות של טויוטה ומכירים את המוצרים באופן האינטימי ביותר, אלא שידע זה גם מאפשר ליוניון מוטורס לאפיין ולהתאים את הדגמים שהיא מייבאת כך שיתאימו לשוק הישראלי, לאקלים הישראלי ולצרכן המקומי.
  יוניון מוטורס היא היחידה שזוכה להסמכות מקצועיות של היצרן כולל עדכונים וריענונים באופן קבוע ורציף, אנשי יוניון מוטורס בקיאים בכל המערכות הטכנולוגיות החדישות לפרטי פרטים, ובמידה ויש בעיה טכנית כלשהי, היא מקבלת סיוע ישירות מטויוטה העולמית.

  שירות ללא פשרות - המקצועיות של יוניון מוטורס מאפשרת לה לספק את השירות הטוב ביותר לרכבי טויוטה, עם המערכות והכלים המתאימים לטיפול בהם ותוך שימוש בחלפים מקוריים שהותאמו לכל דגם ודגם וקיימים וזמינים במלאי. בנוסף לכך, יחסי העבודה ההדוקים עם טויוטה מאפשרים ליוניון להציע גם אחריות מורחבת, למשל לרכבים היברידיים, וכן אפשרות להארכה של האחריות לתקופה ארוכה יותר.

ליוניון מוטורס יבואנית טויוטה רשת סוכנויות בפריסה גיאוגרפית רחבה עם 33 סוכנויות בפריסה ארצית, בהן ניתן להתרשם פיזית מדגמי טויוטה.

טויוטה, עם גב חזק

ההקלות של משרדי האוצר והתחבורה בתחום היבוא המקביל הביאו לכניסה של גופים רבים לתחום יבוא הרכב. אל מול גופים חדשים אלו, יוניון מוטורס מציעה איתנות פיננסית, מוניטין מעולה וגב חזק לטויוטה שלכם. רכישה של מכונית טויוטה מיוניון מוטורס נעשית בשקיפות מלאה, כאשר הלקוח רואה בדיוק מה הוא מזמין, וגם מקבל בדיוק את מה שהזמין לאחר מכן.

היציבות של יוניון מוטורס ומעמדה האיתן בשוק הרכב מקנים ללקוחותיה בטחון מלא ו-וודאות גבוהה ביחס לרכישה שלהם.יבואן ישיר הוא "האבא והאמא" של הרכב, וילווה אותו לכל אורך חייו.

בשורה התחתונה

ליבואן ישיר קשרים עם היצרן, מקצועיות וידע מקצועי עדכני, פריסה גיאוגרפית רחבה של סוכנויות וקיום מלאי, שירות ואחריות. זאת ועוד, קשרי העבודה הארוכים וההצלחה של יוניון מוטורס בשוק הישראלי מאפשרים לה לייבא ארצה את דגמי טויוטה במחירים שהם מבין הנמוכים בעולם לפני מס..

השירות והמקצועיות של יוניון מוטורס מבטיחים שירות איכותי שמתבטא גם בשווי הרכב ובשמירת הערך שלו. רכישת מכונית היא עסקה כלכלית משמעותית, ולכן יש בה חשיבות רבה לשקיפות, להגדלת הוודאות ולהקטנת הסיכון – לכל אלו יש גם משמעות.

לפרטים נוספים ו/או תיאום נסיעת התרשמות:

לבטיחותכם ובריאותכם, מיגוון אפשרויות נסיעת התרשמות בטויוטה בה התעניינתם:
 1. התרשמות אונליין באמצעות שיחת וידיאו (מהבית) בלווי נציג מקצועי שיסביר ואף יוכל לפרט ולענות על כל שאלותיכם.
 2. נסיעת התרשמות ברכב הדגמה שעבר ניקוי קפדני והוכן במיוחד עבורכם.
 3. נסיעת התרשמות מביתכם – אם אתם חוששים להגיע אלינו, תרגישו בטוח ואנחנו נגיע אליכם עם רכב שעבר ניקוי יסודי כדי שתוכלו לנסוע ולהתרשם בעצמכם מהטויוטה בה התעניינתם.
לא מצאת מועד? באפשרותך להשאיר פרטים, ונחזור אליך לתיאום נסיעת ההתרשמות

יבוא מקביל - שאלות ותשובות

השירות והמקצועיות של יוניון מוטורס מבטיחים שירות איכותי שמתבטא גם בשווי הרכב ובשמירת הערך שלו. רכישת מכונית היא עסקה כלכלית משמעותית, ולכן יש בה חשיבות רבה לשקיפות, להגדלת הוודאות ולהקטנת הסיכון – לכל אלו יש גם משמעות.

משרד התחבורה מאפשר כיום שלושה סוגים של יבואני רכב: יבואן מורשה-ישיר העובד ישירות אל מול יצרן הרכב, כמו יוניון מוטורס יבואנית טויוטה למשל, יבואן זעיר המורשה לייבא עד 20 מכוניות בשנה, ויבואן מקביל או עקיף שרוכש את המכוניות לא ישירות מיצרן הרכב, אלא מסוכנים משווקים (דילרים) במדינות שונות. היבואנים המקבילים מורשים לייבא רכב שהוא בעל תקינה אירופית או אמריקנית, ושלא חלפה יותר משנה ממועד ייצורם.