שותפים לחברה: טויוטה למען הסביבה והקהילה בישראל - Toyota IL
  1. Discover Toyota
  2. 30 years Toyota in Israel
  3. Community

30 שנה של שותפות עם הקהילה בישראל

מתחילת פעילותנו בארץ, שנת 1991, אנחנו פועלים יחד אתכם למען הערכים שמנחים אותנו ולא שוכחים את חלקנו בדאגה לסביבה ולכדור הארץ. יחד, אנחנו מטפחים כבר 30 שנה סביבה ירוקה בחברה מלוכדת וקהילתית יותר. בואו להכיר את הפרויקטים שאנחנו גאים להוביל בשותפות אתכם ב-30 השנים האחרונות.

למען הקהילה

מכיוון ואנו רואים את התרומה לקהילה כחשובה ביותר עבור כולנו, אחת לרבעון מתכנסת ועדת תרומות המורכבת נציגי מגוון העובדים בחברה , ומחליטה על מספר עמותות נבחרות שיקבלו תמיכה פיננסית בהתאם לבקשות ותקציב הוועדה. הועדה מבטאת אמונה בהשקעה בדור העתיד, שיעצב קהילה חזקה ושאפתנית. המהלך כולו הוא תמצית המהות של שותפות חברתית, לבניית יסודות חזקים וטובים יותר לעתיד טוב יותר למען כולנו.

מתוך אמונה זו חברנו למספר פרויקטים בארץ שמחזקים את הקשר שלנו עם הקהילה ועוזרים לבנות את דור העתיד בארץ. פרויקט “מנוע להצלחה קרה בשיתוף פעולה עם רשת אורט ישראל” מעודד לימודי טכנולוגיה בארץ, בדגש על לימודי רכב, ולטפח את דור המחר של עובדי תעשיית הרכב בישראל. תכנית "נתיב להצלחה" כוללת אימוני כושר וחשיפה לתחומי ספורט שונים בשילוב סדנאות שונות הקשורות לאורח חיים בריא למען ילדים ונוער בסיכון בראשון לציון. יחד עם חברות בחברת "מומנטום" שהוקמה במטרה להפוך את מקצועות הרכב לתחום השכלה והכשרה מבוקש, שיאפשרו לצעירים וצעירות בישראל מימוש עצמי ותעסוקה איכותי ויחד עם תרומות כספיות רבות למעלה מ-40 עמותות – אנחנו פועלים ללא הפסקה כדי להבטיח עתיד טוב יותר וקהילה חזקה יותר עבור כולנו.

למען הסביבה

מתחילת פעילותנו בארץ, אנו פועלים ללא הרף עבור שיפור איכות הסביבה, באמצעות מגוון פרויקטים ותהליכים משותפים יחד אתכם. אנחנו גאים להיות הראשונים לציון רמת פליטת ה-CO2 ברכבי החברה, דבר חשוב שסחף אחריו קהילות וחברות שונות לטובת העלאת המודעות הסביבתית. כדי שננשום אוויר טוב יותר, יצאנו בפרויקט משותף של נטיעת עצים. יחד נטענו למעלה מ-3,000 עצים, שנמצאים בהרי ירושלים ביערTOYOTA . כחלק מנטיעות העצים המרובות והמשותפות, השתתפו תלמידי בית-ספר מתל אביב בשיקום יערות בצפון, באזור בו הצמחייה נשרפה מפגיעת טילים במלחמת לבנון השנייה.

חשוב לנו שהחינוך האירגוני שלנו ישען על הערכים שחשובים לנו, כך אנחנו מצליחים לבטא את מאמצנו להפחתת הפגיעה בסביבה. כל עובד חדש בחברה ובסוכנויות המורשות של טויוטה, נדרש לעבור הדרכות המסבירות את המדע שמאחורי ההתחממות הגלובלית ומדגישות את אשר ניתן לעשות למען איכות הסביבה . פעילות נטיעת שתילים של עובדנו ובני משפחותיהם, הקמת גינה קהילתית, יום בסיור לעובדי החברה בפארק אריאל שרון כדי להבין את משמעות עולם המחזור, חשיבותו לשמירת כדור הארץ ולמידת דרכים ליישומו בחיי היום יום ועוד. בנוסף, בכל רמות הארגון, אנו מנהלים מדיניות אקולוגית קפדנית הכוללת מעקב אחר צריכת החשמל שלנו, מחזור כל הניירות ובקבוקי הפלסטיק, וקביעת יעדים להפחתת הפסולת והשימוש באנרגיה.

כל אלו הם חלק מהחזון הגדול של טויוטה העולמית, התקדמות אל עולם ללא מזהמים ואפילו מעבר לו. עולם טוב יותר, בטוח יותר וירוק יותר עבור כולנו.
LET'S GO BEYOND ZERO!