רכבים חסכוניים בדלק:

מכונית חסכונית היא עניין אישי, משפחתי ועולמי

טויוטה היא החברה המובילה בעולם בפיתוח הנעות חלופיות. טויוטה היתה זו שפרצה דרך בהציגה כבר לפני 20 שנה את המכונית ההיברידית הראשונה בעולם. טויוטה נושאת הדגל של הטכנולוגיה ההיברידית, וטכנולוגיות חדשניות נוספות שמטרתן הפחתה משמעותית של מזהמים וכמובן חיסכון משמעותי ללקוחות, לצד חוויית נהיגה קלה ונעימה. מאז ועד היום, החברה הציבה בראש מעייניה את הנושא של פיתוח רכבים חסכוניים בדלק, המאפשרים חיסכון כלכלי לצד הפחתת זיהום סביבתי.
  

בשנת 2015 הכריזה טויוטה על "אתגר סביבתי 2050" – פרוייקט ארוך טווח במהלכו היא עמלה על פיתוחים של טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך במהלך העשורים הקרובים. פיתוחים אלו, בהשקעה עצומה של משאבים ומאמצים, מבססים עוד יותר את המובילות של טויוטה תוך הצגת הטכנולוגיות המובילות בעולם הרכב, שיאפשרו חיסכון בדלק ושמירה על הסביבה. וזו אחרי הכל, מהות הקיימות – לדאוג לעולם במצב טוב יותר משקיבלנו אותו, למען המשך הדורות. מבחינת טויוטה, הובלת ההיבט הסביבתי הוא הכרח להצלחתה. יש כאן תועלת כפולה - שמירה על הסביבה לצד חיסכון בהוצאות של לקוחותיה, שבא כמובן לידי ביטוי בצריכת דלק מופחתת.

מדוע להקפיד על בדיקת צריכת הדלק בעת רכישת רכב?

הוצאות הדלק מהוות מרכיב מרכזי בעלות השימוש ברכב פרטי, מה שצריך להפוך את נתוני צריכת הדלק לשיקול משמעותי של כל צרכן הניגש לרכישת רכב חדש או רכב יד שניה. איתור רכב חסכוני בדלק הוא רלוונטי גם כשמחירי הדלק נמוכים, משום שאנו יודעים שמחירי הדלק מושפעים על ידי גורמים רבים וכי התנודתיות גבוהה והמגמה משתנה מעת לעת.

המשקל המוענק לחסכון בדלק על ידי הצרכנים והיצרניות, יוצר מצב שבו רוב הרכבים המוצעים היום למכירה, מציעים נתוני צריכת דלק משופרים לעומת רכבים מדורות קודמים. כך שהחלפת רכבכם הישן ברכב חדש תוביל כמעט תמיד לחסכון בדלק וצמצום עלויות הנסיעה בטווח הארוך. יש לציין כי נתוני צריכת הדלק המוזכרים כאן במאמר, הינם לפי נתוני היצרן, על פי בדיקה בתנאי מעבדה, תקן EEC/80/1268. צריכת הדלק בפועל עשויה לעלות מאחר שהיא מושפעת מאופי הנהיגה, תנאי הדרך וגורמים נוספים.

אך גם בין הרכבים החדשים, יש חסכוניים יותר ופחות. כשמדובר במכוניות חסכוניות בדלק וידידותיות לסביבה, לטויוטה יש היצע גדול של רכבים מכל הקטגוריות, המציגים נתוני צריכת דלק מרשימים אשר מסייעים ללקוח הפרטי לחסוך בכסף ובמקביל לשמור על הסביבה.

נושא החיסכון בדלק משפיע על היבט נוסף בנוחות הנהיגה שלנו, שניתן לקחת בחשבון בעת מכונית חדשה או רכב יד שניה. עם רכב היברידי חסכוני אנחנו נכנסים פחות לתחנת דלק, פעולה שגורמת לרבים לתחושה של בזבוז זמן ולעתים תסכול במקרה של המתנה ארוכה.

רכב קטן וחסכוני בדלק

חסכון בדלק הוא פונקציה של גורמים רבים – תיבת ההילוכים, נפח וסוג המנוע וגם גודל הרכב. ניתן לראות זאת בצורה ברורה בקטגוריית הרכבים העירוניים, כאשר הרכבים הקטנים נחשבים לחסכוניים ביותר בדלק, בהשוואה לרכבים משפחתיים או גדולים. עם זאת, כאשר מחפשים מכונית חסכונית בדלק, יש לקחת בחשבון בראש ובראשונה את הצרכים שלכם מבחינת גודל ומירווח.

טויוטה אייגו

אייגו, העירונית השובבה של טויוטה, מתוכננת כולה לחיסכון - בדלק, בזמן ובכסף, כל זאת עם נהיגה מהנה, רמת בטיחות מרשימה, ובסטייל.

מנוע 3 הצילינדרים המשופר של האייגו הופך אותה ליעילה ומהירת תגובה, שומר על פליטת מזהמים נמוכה ומסייע להשגת נתוני צריכת דלק של 20 ק"מ ליטר בנסיעה בתוך העיר ועד 27 ק"מ לליטר בנסיעה בינעירונית, כך לפי נתוני היצרן.

כעירונית מלידה, מימדיה של האייגו מתוכננים להתאים בצורה מושלמת לנסיעה בעיר, אך גם תורמים לחסכון בדלק. עם אורך של 345.5 ס"מ ורוחב של 161.5 ס"מ, היא גם תחסוך לכם זמן רב במציאת חניה במרכז העיר, גורם חשוב מאוד שיש לקחת בחשבון בעת רכישת רכב. חיפשתם רכב קטן, חסכוני ומגניב? מצאתם אייגו.

טויוטה יאריס היברידית

חוויית הנהיגה המשוחררת ביאריס היא מכלול של טכנולוגיה היברידית, צבעים מהפנטים וגימור אלגנטי. טויוטה יאריס היא נושאת הדגל באג'נדה ההיברידית והחסכונית של טויוטה, כאשר המילה "היברידי" הפכה לנרדפת לקידמה, לחווית נהיגה חרישית ורכה ולחיסכון בדלק וכמובן בהפחתה משמעותית של מזהמים.

טויוטה יאריס - עירונית, היברידית וחסכונית

טויוטה יאריס היא המכונית ההיברידית הקטנה ביותר של טויוטה. עם מנוע בנפח 1.5 ליטר ומנוע חשמלי נוסף היא מצליחה להפיק הספק של 100 כוחות סוס. גם המרחב הפנימי ונפח תא המטען לא נפגעו מתוספת המערכת ההיברידית ושומרים על נפח זהה.

אך הצד החזק של היאריס ההיברידית הוא כמובן נתוני צריכת הדלק, העומדים על 27.8 ק"מ לליטר בממוצע, והופכים את היאריס ההיברידית לרכב עירוני חסכוני במיוחד. חיפשתם מכונית עירונית, קומפקטית, היברידית וחסכונית? מצאתם יאריס.

רכב משפחתי חסכוני בדלק

רכב חסכוני בדלק אינו שיקול השמור רק לרוכשי הרכבים הקטנים. גם אלו הרוכשים רכבים בינוניים, רכבים משפחתיים ואפילו רכבי שטח, לוקחים את מרכיב החיסכון כשיקול בבחירת הרכב המתאים ביותר.
רכישת רכב משפחתי חסכוני בדלק היא משמעותית עבור משפחה צעירה או מתרחבת, הנאלצת להתמודד עם הוצאות רבות. וגם כאן מציעה טויוטה רכבים משפחתיים חסכוניים המותאמים עבור צרכי הניידות שלכם.

טויוטה פריוס

טויוטה פריוס היא ההיברידית ששינתה את העולם, אין חולק על כך. המכונית ההיברידית הנמכרת ביותר בעולם היא המשפחתית היחידה שתוכננה מראש כמכונית היברידית. הפריוס מציעה חוויית נהיגה אולטימטיבית. הנהיגה היא מתקדמת וחלקה, לצד עיצוב חדשני וטכנולוגיה היברידית פורצת דרך מבית טויוטה.

טויוטה פריוס – חווית נהיגת אולטימטיבית וחסכונית בדלק

הסוללה של הפריוס מתוכננת לאגור יותר אנרגיה, יכולת המאפשרת טווח נסיעה גדול יותר על כוח המנוע החשמלי, ומעבר חלק לשימוש במנוע בנזין בעת הצורך, מה שמביא לממוצע צריכת דלק של 28 ק"מ לליטר והופך את הפריוס למשפחתית חסכונית אמיתית. מיליוני נהגים לא טועים.

טויוטה פריוס פלוס - רכב 7 מקומות חסכוני בדלק

הפריוס+, ההיברידית הראשונה והיחידה עם 7 מקומות ישיבה, מוכיחה כי רכבים חסכוניים בדלק מגיעים במגוון גדלים וצורות. דגם זה הוא בעל עיצוב דינמי ומשתנה, שמאפשר לא רק לכלול 7 מקומות, אלא גם לקפל מושבים לסדר את הרכב גם להסעת ציוד לפי צרכי בעלי הרכב.

מעבר לריווח והנוחות, טויוטה פריוס פלוס מייצגת את הטכנולוגיה ההיברידית בגאווה רבה - סוללת הליתיום יון המותקנת ברכב מציבה אותו בחוד החנית של טכנולוגיית הנהיגה ההיברידית. נתוני היצרן לצריכת הדלק בפריוס פלוס עומדים על 26 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית ו-24 ק"מ לליטר בנסיעה בין עירונית, נתונים מרשימים במיוחד למכונית גדולה ומרווחת כמו הפריוס פלוס.

רכב חסכוני בדלק – השקעה משתלמת לכולם

חסכון בשימוש בדלק מקטין את ניצול משאבי הטבע וכתוצאה מכך גם מקטין את זיהום האוויר. יצרניות רכב מובילות, וטויוטה בראשן, לקחו על עצמה את האתגר של צמצום הוצאות הדלק והפכו אותו לערך מוביל, מתוך אחריות סביבתית וצרכנית, וממשיכות להשקיע ולהוביל בפיתוח טכנולוגיות לצריכת דלק נמוכה ולשימוש נכון וחכם באנרגיה.

מבחינת הצרכן, החיסכון בדלק מתרגם באופן ישיר לנוחות וכמובן לחסכון בכסף. רכישת רכב חסכוני בדלק מבטיחה לנו חסכון בכסף בטווח הקצר והארוך, כאשר הדגמים ההיברידיים, המציעים את החיסכון הגדול ביותר בדלק, יכולים להביא לחסכון משמעותי של 30-50% בצריכת הדלק, חיסכון בזמן ותדירות כניסה לתחנות דלק, כך שללא ספק איכות החיים של הלקוח גבוהה הרבה יותר.

כאמור, יש לציין כי נתוני צריכת הדלק המוזכרים כאן במאמר, הינם לפי נתוני היצרן, על פי בדיקה בתנאי מעבדה, תקן EEC/80/1268. צריכת הדלק בפועל עשויה לעלות מאחר שהיא מושפעת מאופי הנהיגה, תנאי הדרך וגורמים נוספים. התמונות להמחשה בלבד.
לתיאום נסיעת התרשמות יש לבחור את הדגם המבוקש מטה, כולל פרטיכם, ונחזור אליכם בהקדם:

חסכון בדלק - תשובות לשאלות נפוצות

מדוע חשוב לתת דגש על צריכת הדלק בעת קניית רכב חדש, במיוחד כעת כאשר מחירי הדלק יורדים?

הוצאות הדלק מהוות מרכיב מרכזי בעלות השימוש ברכב פרטי, מה שצריך להפוך את נתוני צריכת הדלק לשיקול משמעותי של כל צרכן הניגש לרכישת רכב חדש או רכב יד שניה. אנו יודעים שמחירי הדלק מושפעים על ידי גורמים רבים וכי התנודתיות במחיר הדלק גבוהה, לכן איתור רכב חסכוני בדלק רלוונטי גם כשמחירי הדלק נמוכים.

רכב קטן = חסכון בדלק?

חסכון בדלק הוא פונקציה של גורמים רבים – תיבת ההילוכים, נפח וסוג המנוע וגם גודל הרכב. ניתן לראות זאת בצורה ברורה בקטגוריית הרכבים העירוניים, כאשר הרכבים הקטנים נחשבים לחסכוניים ביותר בדלק, בהשוואה לרכבים משפחתיים או גדולים. עם זאת, כאשר מחפשים מכונית חסכונית בדלק, יש לקחת בחשבון בראש ובראשונה את הצרכים שלכם מבחינת גודל ומירווח וכן מרחקי הנסיעה.

עד כמה משפיעה צריכת הדלק על ההוצאות?

מבחינת הצרכן, החיסכון בדלק מתרגם באופן ישיר לנוחות וכמובן לחסכון בכסף. רכישת רכב חסכוני בדלק מבטיחה לנו חסכון בכסף בטווח הקצר והארוך, כאשר הדגמים ההיברידיים-חשמליים, יכולים להביא לחסכון משמעותי של 30-50% בצריכת הדלק, ואף לנוחות רבה יותר בכך שנכנסים הרבה פחות לתחנות דלק.

אולי יעניין אותך גם...

פריוס פלאג-אין היברידית חוזרת לישראל: חשמלית מאי פעם פריוס פלאג-אין היברידית חוזרת לישראל: חשמלית מאי פעם יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, משיקה את הדגם החדש של ה-Plug-In PRIUS מכונית היברידית חשמלית נטענת פורצת הדרך. רכב פלאג אין זה מספק לנהגים "שתי מכוניות ברכישה אחת" – הנאה משילוב אולטימטיבי של רכב חשמלי חסכוני וידידותי לסביבה לבין שימושיות הטכנולוגיה ההיברידית פורצת הדרך של טויוטה פריוס. דגמי טויוטה GR SPORT דגמי טויוטה GR SPORT גלו את ההנאה שבנהיגה עם GR SPORT. זמין בצבעי החותם של Gazoo Racing ונוצר בהשראת דגמי GR עתירי הביצועים של טויוטה – צפו בטווח דגמי טויוטה GR SPORT. הקורולה החדשה וההיברידית: 8 חידושים שחובה להכיר במשפחתית הנמכרת בעולם הקורולה החדשה וההיברידית: 8 חידושים שחובה להכיר במשפחתית הנמכרת בעולם טויוטה קורולה החדשה הגיעה לישראל עם גרסה חדשנית ומיוחדת, שכזאת עוד לא ראיתם. קורולה, מותג המכוניות המשפחתיות הנמכר ביותר בעולם, לראשונה עם מערכת היברידית מתקדמת וחסכונית - לצד עיצוב חדש עוצר נשימה. אז לפני שתתמכרו לקורולה החדשה, הנה 8 דברים שאתם חייבים לדעת: עכשיו זה רשמי! טויוטה יאריס החדשה הוכתרה כמכונית הבטיחותית ביותר באירופה עכשיו זה רשמי! טויוטה יאריס החדשה הוכתרה כמכונית הבטיחותית ביותר באירופה טויוטה יאריס החדשה זכתה בתואר הרכב הבטיחותי ביותר באירופה לשנת 2020 מטעם חבר השופטים הבכיר של AUTOBEST
למה לעצור כשיש לך אנרגיה להמשיך? למה לעצור כשיש לך אנרגיה להמשיך? רכבי הסופר מיני כבר הפכו לתופעה של ממש על כבישי ישראל. קומפקטיים אבל לא קטנים מדי, נוחים אבל לא מאוד יקרים, חסכוניים, יעילים והכי חשוב – נכנסים לכל חניה. טויוטה יאריס הפכה עם השנים לנמכרת ביותר בקטגוריה עם עיצוב מרהיב, הנעה היברידית מהדור החדש וטכנולוגיות הבטיחות המתקדמות ביותר והשנה גם קופצת 2.5 דורות קדימה. טויוטה אייגו - דברים טובים מגיעים באריזות קטנות | TOYOTA טויוטה אייגו - דברים טובים מגיעים באריזות קטנות | TOYOTA 1,2,3, איי, גו! מיני בטיחותית בעלת ביצועים מרשימים ומערכת מולטימדיה מתקדמת מספקת חווית נסיעה בלתי נשכחת. טויוטה אייגו - ליהנות מהדרך ומשקט נפשי. בכתבה הבאה, איי, גו! טויוטה הכריזה על יאריס חדשה, דור רביעי לסופר-מיני המובילה בשוק. טויוטה הכריזה על יאריס חדשה, דור רביעי לסופר-מיני המובילה בשוק. טויוטה יאריס החדשה, אשר תגיע לישראל כנראה במחצית השניה של 2020, לחלוטין תמשיך את ההצלחה העצומה של היאריס הנוכחית ועם העיצוב החדש, מערכות הבטיחות האוטונומיות המתקדמות, החדשנות ונוחות הנסיעה המיוחדת - הביקושים לסופר מיני הבטיחותית והמבוקשת בישראל יגדלו עוד יותר. שנת שיא לטויוטה בספורט המוטורי - מקומות ראשונים על הפודיום בשלושת המרוצים מהחשובים ביותר בעולם שנת שיא לטויוטה בספורט המוטורי - מקומות ראשונים על הפודיום בשלושת המרוצים מהחשובים ביותר בעולם טויוטה מסכמת את שנת 2019 עם פינאלה מרשים בתחום הספורט המוטורי והופכת ליצרנית הרכב המעוטרת ביותר בשנה אחת עם הישגים בולטים בכל התחרויות הנחשבות וזכייה או זכייה כפולה בשלושת המרוצים החשובים בתחום הספורט המוטורי.