רכבים חסכוניים בדלק:

עניין אישי, משפחתי ועולמי

טויוטה היא החברה המובילה בעולם בפיתוח הנעות חלופיות. טויוטה היתה זו שפרצה דרך בהציגה כבר לפני 20 שנה את המכונית ההיברידית הראשונה בעולם. טויוטה נושאת הדגל של הטכנולוגיה ההיברידית, וטכנולוגיות חדשניות נוספות שמטרתן הפחתה משמעותית של מזהמים וכמובן חיסכון משמעותי ללקוחות, לצד חוויית נהיגה קלה ונעימה. מאז ועד היום, החברה הציבה בראש מעייניה את הנושא של פיתוח רכבים חסכוניים בדלק, המאפשרים חיסכון כלכלי לצד הפחתת זיהום סביבתי.

בשנת 2015 הכריזה טויוטה על "אתגר סביבתי 2050" – פרוייקט ארוך טווח במהלכו היא עמלה על פיתוחים של טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך במהלך העשורים הקרובים. פיתוחים אלו, בהשקעה עצומה של משאבים ומאמצים, מבססים עוד יותר את המובילות של טויוטה תוך הצגת הטכנולוגיות המובילות בעולם הרכב, שיאפשרו חיסכון בדלק ושמירה על הסביבה. וזו אחרי הכל, מהות הקיימות – לדאוג לעולם במצב טוב יותר משקיבלנו אותו, למען המשך הדורות. מבחינת טויוטה, הובלת ההיבט הסביבתי הוא הכרח להצלחתה. יש כאן תועלת כפולה - שמירה על הסביבה לצד חיסכון בהוצאות של לקוחותיה, שבא כמובן לידי ביטוי בצריכת דלק מופחתת.

מדוע להקפיד על בדיקת צריכת הדלק בעת רכישת רכב?

הוצאות הדלק מהוות מרכיב מרכזי בעלות השימוש ברכב פרטי, מה שצריך להפוך את נתוני צריכת הדלק לשיקול משמעותי של כל צרכן הניגש לרכישת רכב חדש או רכב יד שניה. איתור רכב חסכוני בדלק הוא רלוונטי גם כשמחירי הדלק נמוכים, משום שאנו יודעים שמחירי הדלק מושפעים על ידי גורמים רבים וכי התנודתיות גבוהה והמגמה משתנה מעת לעת.

המשקל המוענק לחסכון בדלק על ידי הצרכנים והיצרניות, יוצר מצב שבו רוב הרכבים המוצעים היום למכירה, מציעים נתוני צריכת דלק משופרים לעומת רכבים מדורות קודמים. כך שהחלפת רכבכם הישן ברכב חדש תוביל כמעט תמיד לחסכון בדלק וצמצום עלויות הנסיעה בטווח הארוך. יש לציין כי נתוני צריכת הדלק המוזכרים כאן במאמר, הינם לפי נתוני היצרן, על פי בדיקה בתנאי מעבדה, תקן EEC/80/1268. צריכת הדלק בפועל עשויה לעלות מאחר שהיא מושפעת מאופי הנהיגה, תנאי הדרך וגורמים נוספים.

אך גם בין הרכבים החדשים, יש חסכוניים יותר ופחות. כשמדובר במכוניות חסכוניות בדלק וידידותיות לסביבה, לטויוטה יש היצע גדול של רכבים מכל הקטגוריות, המציגים נתוני צריכת דלק מרשימים אשר מסייעים ללקוח הפרטי לחסוך בכסף ובמקביל לשמור על הסביבה.

נושא החיסכון בדלק משפיע על היבט נוסף בנוחות הנהיגה שלנו, שניתן לקחת בחשבון בעת מכונית חדשה או רכב יד שניה. עם רכב היברידי חסכוני אנחנו נכנסים פחות לתחנת דלק, פעולה שגורמת לרבים לתחושה של בזבוז זמן ולעתים תסכול במקרה של המתנה ארוכה.

רכב קטן וחסכוני בדלק

חסכון בדלק הוא פונקציה של גורמים רבים – תיבת ההילוכים, נפח וסוג המנוע וגם גודל הרכב. ניתן לראות זאת בצורה ברורה בקטגוריית הרכבים העירוניים, כאשר הרכבים הקטנים נחשבים לחסכוניים ביותר בדלק, בהשוואה לרכבים משפחתיים או גדולים. עם זאת, כאשר מחפשים מכונית חסכונית בדלק, יש לקחת בחשבון בראש ובראשונה את הצרכים שלכם מבחינת גודל ומירווח.

טויוטה אייגו

אייגו, העירונית השובבה של טויוטה, מתוכננת כולה לחיסכון - בדלק, בזמן ובכסף, כל זאת עם נהיגה מהנה, רמת בטיחות מרשימה, ובסטייל.

מנוע 3 הצילינדרים המשופר של האייגו הופך אותה ליעילה ומהירת תגובה, שומר על פליטת מזהמים נמוכה ומסייע להשגת נתוני צריכת דלק של 20 ק"מ ליטר בנסיעה בתוך העיר ועד 27 ק"מ לליטר בנסיעה בינעירונית, כך לפי נתוני היצרן.

כעירונית מלידה, מימדיה של האייגו מתוכננים להתאים בצורה מושלמת לנסיעה בעיר, אך גם תורמים לחסכון בדלק. עם אורך של 345.5 ס"מ ורוחב של 161.5 ס"מ, היא גם תחסוך לכם זמן רב במציאת חניה במרכז העיר, גורם חשוב מאוד שיש לקחת בחשבון בעת רכישת רכב. חיפשתם רכב קטן, חסכוני ומגניב? מצאתם אייגו.

טויוטה יאריס היברידית

חוויית הנהיגה המשוחררת ביאריס היא מכלול של טכנולוגיה היברידית, צבעים מהפנטים וגימור אלגנטי. טויוטה יאריס היא נושאת הדגל באג'נדה ההיברידית והחסכונית של טויוטה, כאשר המילה "היברידי" הפכה לנרדפת לקידמה, לחווית נהיגה חרישית ורכה ולחיסכון בדלק וכמובן בהפחתה משמעותית של מזהמים.

טויוטה יאריס היא המכונית ההיברידית הקטנה ביותר של טויוטה. עם מנוע בנפח 1.5 ליטר ומנוע חשמלי נוסף היא מצליחה להפיק הספק של 100 כוחות סוס. גם המרחב הפנימי ונפח תא המטען לא נפגעו מתוספת המערכת ההיברידית ושומרים על נפח זהה.

אך הצד החזק של היאריס ההיברידית הוא כמובן נתוני צריכת הדלק, העומדים על 27.8 ק"מ לליטר בממוצע, והופכים את היאריס ההיברידית לרכב עירוני חסכוני במיוחד. חיפשתם מכונית עירונית, קומפקטית, היברידית וחסכונית? מצאתם יאריס.

רכב משפחתי חסכוני בדלק

רכב חסכוני בדלק אינו שיקול השמור רק לרוכשי הרכבים הקטנים. גם אלו הרוכשים רכבים בינוניים, רכבים משפחתיים ואפילו רכבי שטח, לוקחים את מרכיב החיסכון כשיקול בבחירת הרכב המתאים ביותר.

רכישת רכב משפחתי חסכוני בדלק היא משמעותית עבור משפחה צעירה או מתרחבת, הנאלצת להתמודד עם הוצאות רבות. וגם כאן מציעה טויוטה רכבים משפחתיים חסכוניים המותאמים עבור צרכי הניידות שלכם.

טויוטה פריוס

טויוטה פריוס היא ההיברידית ששינתה את העולם, אין חולק על כך. המכונית ההיברידית הנמכרת ביותר בעולם היא המשפחתית היחידה שתוכננה מראש כמכונית היברידית. הפריוס מציעה חוויית נהיגה אולטימטיבית. הנהיגה היא מתקדמת וחלקה, לצד עיצוב חדשני וטכנולוגיה היברידית פורצת דרך מבית טויוטה.

הסוללה של הפריוס מתוכננת לאגור יותר אנרגיה, יכולת המאפשרת טווח נסיעה גדול יותר על כוח המנוע החשמלי, ומעבר חלק לשימוש במנוע בנזין בעת הצורך, מה שמביא לממוצע צריכת דלק של 28 ק"מ לליטר והופך את הפריוס למשפחתית חסכונית אמיתית. מיליוני נהגים לא טועים.

טויוטה אוריס

טויוטה אוריס היא השילוב האולטימטיבי בין טכנולוגיה, סטייל ונוחות של מכונית משפחתית. מראה רענן, פנסי LED במראה חדשני ועיצוב דינאמי לחלק הקדמי ולחלק האחורי. לא רק שמדובר בנוחות שמאפיינת מכוניות משפחתיות, אלא גם בעיצוב ספורטיבי. לצד כל זה, צריך להוסיף גרסה היברידית בעלת הספק משולב של 136 כוחות סוס וצריכת דלק של 27.8 ק"מ לליטר על פי נתוני יצרן.

בקטגוריה זו של רכב משפחתי חסכוני בדלק יש להתייחס גם לדגם טויוטה אוריס TS (Toyota Auris TS). זו מכונית סטיישן היברידית, שמשלבת טכנולוגיה היברידית מתקדמת במקביל לנוחות מירבית ותא מטען גדול במיוחד (קיבולת של 530 ליטר). שימושיות לכל המשפחה, עיצוב ספורטיבי וביצועים מרשימים - וכל זה עם צריכת דלק של 27.8 ק"מ לליטר. בהחלט שחקנית מרכזית בקטגוריה זו.

טויוטה פריוס פלוס - רכב 7 מקומות חסכוני בדלק

הפריוס+, ההיברידית הראשונה והיחידה עם 7 מקומות ישיבה, מוכיחה כי רכבים חסכוניים בדלק מגיעים במגוון גדלים וצורות. דגם זה הוא בעל עיצוב דינמי ומשתנה, שמאפשר לא רק לכלול 7 מקומות, אלא גם לקפל מושבים לסדר את הרכב גם להסעת ציוד לפי צרכי בעלי הרכב.

מעבר לריווח והנוחות, טויוטה פריוס פלוס מייצגת את הטכנולוגיה ההיברידית בגאווה רבה - סוללת הליתיום יון המותקנת ברכב מציבה אותו בחוד החנית של טכנולוגיית הנהיגה ההיברידית. נתוני היצרן לצריכת הדלק בפריוס פלוס עומדים על 26 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית ו-24 ק"מ לליטר בנסיעה בין עירונית, נתונים מרשימים במיוחד למכונית גדולה ומרווחת כמו הפריוס פלוס.

רכב חסכוני בדלק – השקעה משתלמת לכולם

חסכון בשימוש בדלק מקטין את ניצול משאבי הטבע וכתוצאה מכך גם מקטין את זיהום האוויר. יצרניות רכב מובילות, וטויוטה בראשן, לקחו על עצמה את האתגר של צמצום הוצאות הדלק והפכו אותו לערך מוביל, מתוך אחריות סביבתית וצרכנית, וממשיכות להשקיע ולהוביל בפיתוח טכנולוגיות לצריכת דלק נמוכה ולשימוש נכון וחכם באנרגיה.

מבחינת הצרכן, החיסכון בדלק מתרגם באופן ישיר לנוחות וכמובן לחסכון בכסף. רכישת רכב חסכוני בדלק מבטיחה לנו חסכון בכסף בטווח הקצר והארוך, כאשר הדגמים ההיברידיים, המציעים את החיסכון הגדול ביותר בדלק, יכולים להביא לחסכון משמעותי של 30-50% בצריכת הדלק, חיסכון בזמן ותדירות כניסה לתחנות דלק, כך שללא ספק איכות החיים של הלקוח גבוהה הרבה יותר.

כאמור, יש לציין כי נתוני צריכת הדלק המוזכרים כאן במאמר, הינם לפי נתוני היצרן, על פי בדיקה בתנאי מעבדה, תקן EEC/80/1268. צריכת הדלק בפועל עשויה לעלות מאחר שהיא מושפעת מאופי הנהיגה, תנאי הדרך וגורמים נוספים.

לגלות עוד

מדיניות הפרטיות שלנו

אנו עושים שימוש ב"עוגיות" (cookies) באתר על מנת לספק לך שירות טוב יותר. אם אתה מסכים לכך, המשך להשתמש באתר כרגיל, או למד כיצד לנהל את ה"עוגיות".