TOYOTA RAV4

הדור החדש של רכב הפנאי-שטח מושק בישראל

חלוץ קטגוריית רכבי ה- SUV יוצע לראשונה בגרסה היברידית חדשנית, יוקרתית ועוצמתית.

יוניון מוטורס, יבואנית TOYOTA בישראל מודיעה היום (ד') על תחילת שיווק למתיחת פנים משמעותית של רכב הפנאי שטח RAV4. הדגם כולל עיצוב חדש פנימי וחיצוני, חידושים ותוספות אבזור, ולראשונה גם גרסה היברידית. הגרסה החדשה משלבת בין ניסיון של למעלה מ-20 שנות פיתוח רכבי פנאי קומפקטיים לבין הטכנולוגיה ההיברידית הידועה של TOYOTA.

ה- RAV4 היה חלוץ קטגוריית רכבי השטח העירוניים בעולם כאשר הושק ב- 1994. עתה פורץ ה- RAV4 ומגדיר מחדש את הקטגוריה בהציעו רכב שטח עירוני היברידי עוצמתי וחסכוני. הדור החדש של ה- RAV4 משלב בין יוקרה, נוחות וכוח לבין ביצועים סביבתיים יוצאי דופן. ה- RAV4 החדש מציע את צריכת הדלק הטובה ביותר בקטגוריה עם 19.6 ק"מ לליטר (נסיעה משולבת, נתוני יצרן), בשמירה על איכות הסביבה מוביל את הקטגוריה עם פליטת פחמן דו חמצני של 118 גרם לק"מ בלבד' וציון ירוק של 3 (הטוב בקטגוריית ה – SUV).

הדגם החדש הוא ה- RAV4 החזק ביותר שנמכר עד כה באירופה והעוצמתי בקטגוריה – עם הספק משולב של 200 כ"ס ותאוצה מ-0 ל-100 קמ"ש ב- 8.3 שניות בלבד.

הדור החדש של ה- RAV4 הוא בעל מרכב קשוח יותר וכולל אמצעים רבים לשיפור נוחות הנסיעה. לצורך כך, נוספו נקודות ריתוך על התמיכה האחורית בתת השלדה, שופרו חלקי מתלים אחוריים, והוגדל קוטר חיזוק המרכב האחורי של מערכת המתלים. המרכב האחורי שהוקשח לא רק משפר את יציבות הרכב, אלא גם מגביר את כוח הריסון, מפחית גלי תדר גבוה ומשפר את נוחות הנסיעה.

בנוסף, שופרו בולמי הזעזועים באמצעות התאמה טובה יותר של כוח הריסון למהירויות ולתנאי כביש שונים, הקפיצים הספירליים שופרו גם הם כדי להגביר את יעילות בולם הזעזועים ולהפחית את תנועת המרכב. מערכת ההיגוי EPS נהנית מיותר קשיחות של נקודות החיזוק, וגורמת לתחושת היגוי טובה יותר. כל זאת על מנת לספק לנהג ולנהגת נוחות מרבית ותחושת היגוי מיטבית.

העיצוב החיצוני התחדש בסגנון חזק ודינמי יותר המבוסס על שפת העיצוב העוצמתית Under Priority את Keen Look. הלוגו קבוע בצורה בולטת על הגריל העליון הצר המשלב יחידות תאורה עם פנסי LED במראה מעודכן, הכוללים שניהם פנסי תאורת יום המהווים חתימת עיצוב קלה לזיהוי לרכב הפנאי הקומפקטי החדש. הפגוש עבר מתיחת פנים המעניקה לו נוכחות עיצובית חזקה יותר.

הגריל האמצעי הורחב וגריל הטרפז התחתון הוגדל משמעותית כדי לשמור על סגנון הדגם המשפחתי Under Priority של טויוטה. עיצוב מגן הפגוש הקדמי שונה על מנת להעניק לו נוכחות מודגשת ולחזק את התדמית המחוספסת כיאה לרכב שטח. בחלק האחורי של הרכב שולבו פנסים אחוריים חדשים הכוללים גם הם טכנולוגיית LED.

ב- RAV4 החדש שולבה מערכת המולטימדיה המתקדמת Toyota Touch® 2 הכוללת מסך "7 צבעוני מלא בשילוב מצלמה אחורית, ומסך תצוגה נוסף TFT צבעוני "4.2 עתיר מידע, הנשלט גם על ידי מתגי ההגה. המידע המוצג במסך ה- TFT כולל התאמה אישית של הגדרות הרכב, מידע ממוחשב על הנסיעה, Smart Stop & Start ומוניטור יעילות אנרגטית של מערכת ההנעה ההיברידית. בנוסף כולל הרכב גם כניסה והנעה חכמה.

ה- RAV4 החדש מבוסס על סטנדרטים גבוהים של בטיחות הנוסעים וכן הגנה על הולכי רגל, אשר התפתחה במשך שלושה דורות של רכבי SUV קומפקטיים של TOYOTA, בעלי רמות גבוהות יותר של בטיחות אקטיבית ופסיבית. המפרט הבטיחותי כולל, בין היתר 7 כריות אוויר, מערכות בטיחות מתקדמות כולל ABS, EBD , BA ,TRC , VSC, נקודות עיגון ISOFIX במושבים האחוריים, מושבים קדמיים עם מנגנון להפחתת פגיעה בצוואר, הגה בטיחותי קורס בעת התנגשות, קורות פלדה כפולות בדלתות ועוד.

רן דנאי מנכ"ל יוניון מוטורס, מסר "ה- RAV4 ההיברידית לוקחת את כל היתרונות ההיברידיים הקיימים צעד אחד קדימה. הודות למערכת ההיברידית החדשה בנפח 2.5 ליטר, ניתן ליהנות מכל היתרונות של מערכת ההנעה ההיברידית הקיימת, יחד עם הספק גבוה, סוללות בעלות קיבולת גדולה יותר ומנוע גדול יותר. אם נוסיף זאת לגודל הרכב, ה- RAV4 ההיברידית מתאימה מאד לקהל היעד המורכב מלקוחות פרימיום בעלי משפחות. לקוחות אלה רוצים מכונית המאפשרת ישיבה גבוהה ומעניקה יתרונות של נוחות, ביצועים ובטיחות, אולם חשובים להם, לא פחות, גם סגנון, טכנולוגיה, חדשנות ואיכות. ה- RAV4 ההיברידית מתאימה להם באופן מושלם".

לגלות עוד