הרכב החשמלי של טויוטה Beyond zero - מעבר למחסומים | Toyota
  1. Discover Toyota
  2. Beyond Zero
  3. Corporate

דמיינו שאתם עוברים מעבר לחסמים

אנחנו רוצים ללכת מעבר לאפס פליטות מזהמים עד לנקודה שבה המוצרים והשירותים שלנו רק תורמים תרומה חיובית לחברה. זה אומר מוצרים ויוזמות המשפרים את הקהילות, החברות והכוכב שכולנו חולקים. האתגר הסביבתי של טויוטה לשנת 2050, הוא המחויבות שלנו להשיג קיימות אמיתית בכל מה שאנו עושים. אנו מאמצים את יעדי הפיתוח בר קיימא של האו"ם, כגון סיוע בהגדלת מספר הבנות שלומדות ועובדות בתעשיות טכנולוגיות. ואנחנו פועלים למען 'חברת המימן', שבה כל התחבורה ואפילו ערים שלמות מופעלות על ידי דלק מימן נקי. אנחנו מדמיינים עולם טוב יותר, עולם מעבר לאפס.

חברה מונעת במימן
(Hydrogen Society)

אנחנו כבר בדרכנו להיות חברה המונעת באמצעות מימן, על ידי השימוש בדור השני של טויוטה מיראי שהוא רכב המימן שכבר משווק מספר שנים באירופה, והוא כבר פועל מעבר לאפס פליטות מזהמים, משום שהוא מנקה את האוויר ופולט רק מים מטוהרים. אך זהו רק החלק הראשון של החזון של טויוטה לרתום את עוצמת המימן הנקייה לכל תחומי החברה. מאוטובוסים לכלי שיט, ממשאיות למלגזות – טויוטה פועלת אל מעבר לאפס ויוצרת אמצעי תחבורה שקטים יותר שממש מנקים ומטהרים את האוויר תוך כדי פעולה.

Woven City

מעבר לייצור רכבי מימן, מוקמת ע"י טויוטה גם Woven City –  אקוסיסטם שלם עם מארג מחובר ומופעל במימן. מדובר באב טיפוס לעיר האקולוגית של העתיד בה ניתן לחוות את היתרונות של הנעות נקיות ואמצעי ניידות מתקדמים. ה- Woven City  עיר העתיד של טויוטה, משמשת מעבדה חיה לחדשנות העתיד, ומהווה השראה לחיי העתיד.

בנות בונות את העתיד

בניית חברה טובה יותר כרוכה ביותר משיפור הניידות בלבד. העתיד שלנו צריך איזון מגדרי רחב יותר בכל התחומים, לרבות מדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה. זו הסיבה שטויוטה מציעה תוכניות ליווי והכשרה המאפשרות לצעירות להשתתף בתחומי המדע באופן שמשקף את הרעיונות והעדיפויות של כולם.

e -Palette

טויוטה יוצרת מהפכה בתחום התחבורה המסחרית באמצעות רעיון ה-e-palette המרגש. כפתרון משמעותי עבור עסקים, רכבים אוטונומיים אלה מספקים חלל נייד אותו ניתן להתאים לשימוש כמספרה, מסעדה, חדר כושר ואפילו חדר מלון נייד. האפשרויות מוגבלות רק על ידי הדמיון של המשתמשים. e-Palettes יספקו ליזמים פתרונות מרגשים, אלגנטיים ונקיים כדי להגיע ללקוחותיהם.

ספינת ה- Energy Observer

ניידות עם אפס פליטות מזהמים ואף מעבר לאפס, מגיעה לאוקיינוסים עם ה-Energy Explorer . ספינת מימן חלוצית זו מופעלת באותה טכנולוגיית תאי דלק מימניים המותקנת בטויוטה מיראי. ה-Energy Explorer  לא רק פולט מים נקיים ומטוהרים, אלא גם יוצר דלק מימן משלו תוך כדי פעולה בשימוש בכוח סולארי להפקת מימן ממי הים שמסביב.

Toyota Caetanobus

תוך הבאת חדשנות אפס פליטות למקום בו הוא הכי נחוץ, ה-Caetonobus  הוא אוטובוס שפולט רק מים טהורים. למעשה, האוטובוס מנקה את האוויר ברחובות עירוניים תוך שהוא מעביר את הנוסעים ממקום למקום. ה- Caetanobus גם מתקשר עם הרמזורים בעיר באופן המאפשר לו להתאים את המהירות שלו כדי להקל על העומס בכבישים.

Jaxa Lunar Rover

בשיתוף עם סוכנות החלל היפנית, ה-Lunar Rover  של טויוטה, המופעל במימן, לוקח את תפיסת אפס פליטות המזהמים לכוכב אחר – לפחות לירח. 

בפליטת מים מטוהרים בלבד, ה-JAXA Lunar Rover  של טויוטה יכול לעבור מרחקים עצומים על פני הירח מבלי לגרום לפגיעה סביבתית באקוסיסטם הנקי שלו.

האתגר הסביבתי 2050 (Environmental Challenge 2050)

כחברה גלובאלית, טויוטה לוקחת את האחריות שלה ברצינות. זו הסיבה שאנחנו מתכננים להמשיך במסע שלנו אל מעבר לאפס פליטות מזהמים, תוך שמירה על חזון אפס הפליטות שלנו בעתיד ובכל שרשרת האספקה של המוצרים שאנו מייצרים. המשמעות היא מחויבות ספציפית לאפס פליטות ברכבים חשמליים, אפס פליטות מבוססות אורח חיים, אפס פליטות פחמן דו חמצני ממפעלים ושימוש מינימלי במים, הכול עד שנת 2050.