1. Discover Toyota
  2. Beyond Zero
  3. Appleseed

תחום הקיימות והדאגה לסביבה ולחברה כבר שנים רבות עומד בסדר עדיפות גבוה מאוד בטויוטה והיא משקיעה בכך משאבים עצומים

כבר לפני 25 שנה טויוטה התחילה לשווק את הרכב ההיברידי הראשון בעולם -הפריוס. שנים רבות פעלה טויוטה בבדידות מזהרת בפיתוח ושיווק רכבים היברידיים המשלבים מנוע חשמלי שמזהם הרבה פחות, אך היא לא נסוגה והמשיכה בפיתוח הטכנולוגיה עד שבמהלך השנים הצטרפו עוד ועוד יצרניות רכב. כיום מציעה בעולם מיגוון הנעות חלופיות היברידית-חשמלית, פלאג-אין, חשמלי ואפילו הנעת מימן שלא רק שאינה מזהמת אלא אף מנקה את האוויר. טויוטה כל כך מתקדמת עד שאינה שואפת רק לאפס זיהום אלא אל מעבר לאפס במיגוון תחומים והגדירה את השאיפה שלה ב: LET'S GO BEYOND ZERO !

יוניון מוטורס נציגת טויוטה בישראל תרמה לעמותת "תפוח" סכום נכבד מאוד.

עמותת תפוח פועלת לשוויון דיגיטלי בישראל, ובמסגרתה פועל נטע@ – ארגון נוער טכנולוגי הפועל לעידוד מצוינות טכנולוגית ומנהיגות חברתית לילדים ובני נוער בכיתות ה'-יב'.

במהלך תקופת הלימודים רוכשים החניכים ידע עיוני ומעשי בתחום של תכנות, קוד, עיצוב גרפי, דיגיטל, טכנאות מחשבים, רשתות, בניית אתרי אינטרנט, פיתוח אפליקציות ועוד.

בזכות תרומת יוניון מוטורס הוקם הסניף הוירטואלי של ארגון נטע@ , המאפשר לבני הנוער להצטרף לפעילות מכל יישוב בארץ.

שותפות ב"מומנטום" ותמיכה כספית ומקצועית במסלולי לימוד של מקצועות הרכב במס' בתי ספר של אורט.

חברת יוניון מוטורס מנהלת מספר שיתופי פעולה שמטרתם לקדם את התעסוקה ואת .

בשנת 2014 חברה יוניון מוטורס לרשת אורט ומאז מאמצת החברה את מגמות הרכב בשלושה תיכונים של הרשת – בית הערבה בירושלים, אדיבי באשקלון וכרמל בחיפה.  

במסגרת שיתוף הפעולה מעבירה החברה מידי שנה כספי תרומה, שמשמשים לטובת מימוש תוכנית שנתית שמטרתה להדק את הקשר בין הנעשה בכיתות הלימוד ובין הצרכים בשטח ולחזק את תדמית המקצוע בעיני התלמידים.  

בנוסף, חברה יוניון מוטורס בחברה לתועלת הציבור שנקראת "מומנטום – מנוע הצמיחה של מקצועות הרכב", שבו חברים מרבית מיבואני הרכב בישראל.

מומנטום הוקמה בשנת 2016 כחברה לתועלת הציבור ביוזמת קרן ביחד ובשותפות חברות יבוא הרכב ואיגוד היבואנים .

החזון של מומנטום הוא להפוך את מקצועות הרכב לתחום השכלה והכשרה מבוקש, המאפשר לצעירים וצעירות בישראל מימוש עצמי ותעסוקה איכותית, המבוססת על פרופסיה מובחנת, עם אפשרויות לקידום ולתגמול הולם, לחיזוק ענף הרכב והכלכלה הישראלית.

לצורך הגשמת החזון פועלת מומנטום במספר ערוצים במקביל – טיוב מערך ההשכלה וההכשרה למקצועות הרכב, הגדלת היצע כ"א הנדרש ושיפור תדמית מקצועות הרכב. 

לב אוהב- עמותת "לב אוהב" מחברת בין ארגונים עיסקיים לפעילות חברתית משמעותית, תוך יצירת שיתוף פעולה רב מימדי בין העמותה, הארגון והרשות המקומית. הארגון בוחר להתמקד בשכונה ספציפית מתוך מטרה לשפר את איכות חייהם של ילדים ונוער בשכונות מאותגרות בישראל. כל זאת, באמצעות עבודה מקיפה מרמת הפרט ועד רמת השכונה. יוניון מוטורס בחרה לאמץ את שכונת "רמת אליהו בראשל"צ". 

במסגרת שיתוף הפעולה הוקמה תוכנית "נתיב להצלחה" שמטרתה לסייע לקידום ילדים ונערים בסיכון באמצעות ספורט.

במסגרת התכנית הספורט יונגש לילדי השכונה ובדרך זו תתפתח מסוגלות עצמית ושיפור יכולות, פיתוח חוסן נפשי והתמודדות עם אתגרים וקשיים.

התכנית כוללת אימוני כושר וחשיפה לתחומי ספורט שונים.  בנוסף לספורט, משולבות בתוכנית סדנאות שונות הקשורות לאורח חיים בריא.

התוכנית כוללת בשלב זה שלוש קבוצות של ילדים בגילאים 10-16.

במטרה לחבר לתוכנית ולשכונה גם את עובדי יוניון מוטורס, יתקיימו בחודשים הקרובים מספר פעילויות משותפות. הראשונה צפויה להתקיים ב-  24-25/2/22, במסגרתה עובדי יוניון וילדי התוכנית ייפגשו לצביעת ציורי קיר שיקשטו את מתנ"ס השכונה.

בנוסף לפעילות זו, מתוכננות השנה פעילויות משותפות נוספות של ילדי התוכנית ועובדי החברה.

1.      מעורבות העובדים בחלוקת תקציב תרומות – ככלל, אחת לרבעון מתכנסת נציגות של עובדי החברה ויחד נבחנות עשרות פניות של עמותות. העמותות הנבחרות מידי רבעון זוכות לתרומת החברה.  

2.      אנחנו מאמצים את קבוצת הספיישל אולימפיקס, אלו ספורטאים וספורטאיות על הרצף האוטיסטי, אשר הספורט מהווה עבורם אמצעי תקשורת וטיפול בעיקר עם באינטראקציה עם אנשים אחרים. קיימנו איתם מספר פעילויות משות]ות ובהם טורנירים בכדורגל עם עובדי יוניון מוטורס וגם פעילויות ספורט משותפות בזמן הסגרים ככל שניתן. אנו רואים ערך גדול בשילוב, בקשר ובהעלאת השמחה של אוכלוסיה מיוחדת זו.

יוניון מוטורס מעניקה תמיכה מאוד משמעותית לעמותת תפוח הפועלת לשיוויון דיגיטלי  ומפעילה את אירגון "נטע@" לעידוד מצויינות טכנולוגית ומנהיגות חברתית לילדים ובני נוער.

החברה גם מעניקה תמיכה כספית ומקצועית ואף שותפה פעילה בתוכנית "מומנטום",

המאפשרת לצעירים וצעירות מימוש עצמי ותעסוקה איכותית, בענף הרכב שהפך לטכנולוגי ודורש מיומנויות ברמה גבוהה.

יוניון מוטורס תומכת גם בעמותת "לב אוהב" ובמשותף הוקמה תוכנית "נתיב להצלחה" שמטרתה לסייע לקידום ילדים ונערים בסיכון באמצעות ספורט. התוכנית משלבת גם התנדבות של עובדי יוניון מוטורס בפעילויות משותפות להעצמת הנוער.

יוניון גם מאמצת את קבוצת הספיישל אולימפיקס (ספורטאים וספורטאיות על הרצף האוטיסטי) אשר הספורט מהווה עבורם אמצעי תקשורת וטיפול בעיקר באינטראקציה עם אנשים אחרים, ולכן מעבר לתרומה הכספית גם עובדי החברה משתתפים בפעילויות משותפות שמטרתן לתרום לשילוב ולשמחה של אוכלוסיה מיוחדת זו.

בנוסף,

3.      על כל שטח גג מבנה המשרדים בקמפוס טויוטה מותקנים קולטים סולריים המייצרים אנרגיה מתחדשת המהווה 100% מצריכת החשמל שלנו.

4.      הפסקנו לחלוטין שימוש בכלים חד"פ ועברנו לשימוש בכלים רב פעמיים שלא מפלסטיק ואינם מזהמים.

5.      בכל אתרי החברה בישראל אנחנו ממחזרים נייר, קרטון, ברזל, משטחי עץ ופסולת אלקטרונית.

6.      אחת לשנה ובמשך חודש אנחנו נמצאים בפעילות תחת ההגדרה של חודש ירוק ובחודש הזה אנחנו עושים מגוון פעילויות להעלאת המודעות לכל תחום הקיימות דרך הרצאות, פעילויות, תקשורים ועוד

7.      גיבשנו קבוצת פעילים מקרב עובדי החברה והקמנו גינה קהילתית אורגנית בגודל של כ-600 מ"ר בקמפוס טויוטה אשר בה הם גם עובדים בפעילות התנדבותית.

אלו רק חלק  מתוך מיגוון הפעילויות המשתלבות בחזון של טויוטה לעתיד טוב יותר לכולנו.