1. Discover Toyota
  2. Beyond Zero
  3. Appleseed

הקיימות והדאגה לסביבה ולחברה מצויים גבוה בסדר העדיפויות של טויוטה והיא משקיעה בכך משאבים עצומים לאורך השנים

לפני 25 שנה החלה טויוטה לשווק את הרכב ההיברידי הראשון בעולם - טויוטה פריוס. שנים רבות היתה טויוטה היחידה שפעלה לפיתוח ושיווק רכבים היברידיים, המשלבים מנוע חשמלי ומזהמים פחות מרכבים המונעים בדלק. כיום מציעה טויוטה מגוון הנעות חלופיות: היברידית-חשמלית, פלאג-אין, חשמלי ואפילו הנעת מימן, שלא רק שאינה מזהמת אלא אף מנקה את האוויר. WE GO BEYOND - טויוטה כל כך מתקדמת עד שאינה מסתפקת רק בשאיפה לאפס מזהמים, אלא אל מעבר לאפס במגוון תחומים, תוך חתירה ליצירת עולם טוב יותר.

תמיכה בעמותת תפוח

עמותת תפוח פועלת לשוויון דיגיטלי בישראל, ובמסגרתה פועל נטע, ארגון נוער טכנולוגי הפועל לעידוד מצוינות טכנולוגית ומנהיגות חברתית לילדים ובני נוער בכיתות ה'-י"ב. במהלך תקופת הלימודים, רוכשים החניכים ידע עיוני ומעשי בתחומי תכנות, קוד, עיצוב גרפי, דיגיטל, טכנאות מחשבים, רשתות, בניית אתרי אינטרנט, פיתוח אפליקציות ועוד.

יוניון מוטורס, נציגת טויוטה בישראל תרמה לעמותת "תפוח" סכום נכבד מאוד, ובזכות תרומתה של יוניון מוטורס, הוקם הסניף הוירטואלי של ארגון נטע, המאפשר לבני הנוער להצטרף לפעילות מכל יישוב בארץ.

שותפות ב"מומנטום" ותמיכה כספית ומקצועית במסלולי לימוד של מקצועות הרכב במס' בתי ספר של רשת אורט

חברת יוניון מוטורס מנהלת מספר שיתופי פעולה שמטרתם לקדם את התעסוקה ולחזק את ענף הרכב בישראל.

בשנת 2014 חברה יוניון מוטורס לרשת אורט, ומאז מאמצת החברה את מגמות הרכב בשלושה תיכונים של הרשת – בית הערבה בירושלים, אדיבי באשקלון וכרמל בחיפה. במסגרת שיתוף הפעולה, מעבירה החברה מידי שנה כספי תרומה, שמשמשים לטובת מימוש תוכנית שנתית שמטרתה להדק את הקשר בין הנעשה בכיתות הלימוד ובין הצרכים בשטח, ולחזק את תדמית המקצוע בעיני התלמידים.  

בנוסף, משתפת יוניון מוטורס פעולה עם חברה לתועלת הציבור בשם "מומנטום – מנוע הצמיחה של מקצועות הרכב", שבו חברים מרבית יבואני הרכב בישראל. מומנטום הוקמה בשנת 2016 כחברה לתועלת הציבור, ביוזמת קרן ביחד ובשותפות חברות יבוא הרכב ואיגוד היבואנים. החזון של מומנטום הוא להפוך את מקצועות הרכב לתחום השכלה והכשרה מבוקש, המאפשר לצעירים וצעירות בישראל מימוש עצמי ותעסוקה איכותית, המבוססת על פרופסיה מובחנת, עם אפשרויות לקידום ולתגמול הולם, לחיזוק ענף הרכב והכלכלה הישראלית. לצורך הגשמת החזון, פועלת מומנטום במספר ערוצים במקביל – טיוב מערך ההשכלה וההכשרה למקצועות הרכב, הגדלת היצע כ"א הנדרש ושיפור תדמית מקצועות הרכב. 

תוכנית נתיב להצלחה בשיתוף עמותת לב אוהב

עמותת "לב אוהב" מחברת בין ארגונים עיסקיים לפעילות חברתית משמעותית, תוך יצירת שיתוף פעולה רב מימדי בין העמותה, הארגון והרשות המקומית. הארגון בוחר להתמקד בשכונה ספציפית מתוך מטרה לשפר את איכות חייהם של ילדים ונוער בשכונות מאותגרות בישראל. כל זאת, באמצעות עבודה מקיפה מרמת הפרט ועד לרמת השכונה. יוניון מוטורס בחרה לאמץ את שכונת "רמת אליהו בראשל"צ". במסגרת שיתוף הפעולה בין יוניון מוטורס ועמותת לב אוהב, הוקמה תוכנית "נתיב להצלחה" שמטרתה לסייע לקידום והעצמת ילדים ונערים בסיכון באמצעות ספורט.

במסגרת התכנית, יונגשו פעילויות ספורט לילדי השכונה ובדרך זו לסייע להם בפיתוח מסוגלות עצמית ושיפור יכולות, פיתוח חוסן נפשי והתמודדות עם אתגרים וקשיים. התכנית כוללת אימוני כושר וחשיפה לתחומי ספורט שונים.  בנוסף לספורט, משולבות בתוכנית סדנאות שונות הקשורות לאורח חיים בריא. התוכנית כוללת בשלב זה שלוש קבוצות של ילדים ונערים בגילאים 10-16. במטרה לחבר לתוכנית ולשכונה גם את עובדי יוניון מוטורס, מתקיימות פעילויות משותפות, למשל: בתאריכים 24-25/2/22, נפגשו עובדי יוניון וילדי התוכנית לצביעת ציורי קיר שיקשטו את מתנ"ס השכונה. בנוסף לפעילות זו, מתוכננות השנה פעילויות משותפות נוספות של ילדי התוכנית ועובדי החברה.

אימוץ קבוצת הספיישל אולימפיקס

יוניון גם מאמצת את קבוצת הספיישל אולימפיקס (ספורטאים וספורטאיות על הרצף האוטיסטי) אשר הספורט מהווה עבורם אמצעי תקשורת וטיפול בעיקר באינטראקציה עם אנשים אחרים, ולכן מעבר לתרומה הכספית, עובדי החברה גם משתתפים בפעילויות משותפות כמו טורנירים בכדורגל ופעילויות ספורט נוספות, ובזמן הסגרים ככל שניתן. אנו רואים ערך גדול בשילוב, בקשר ובהעלאת השמחה של אוכלוסיה מיוחדת זו.

אלו חלק ממגוון הפעילויות שמבצעת טויוטה, המשתלבות בחזון של עתיד טוב יותר לכולנו

  1.   מעורבות העובדים בחלוקת תקציב תרומות – ככלל, אחת לרבעון מתכנסת נציגות של עובדי החברה ויחד נבחנות עשרות פניות של עמותות. העמותות הנבחרות מידי רבעון זוכות לתרומת החברה. 
  2.   על כל שטח גג מבנה המשרדים בקמפוס טויוטה מותקנים קולטים סולריים המייצרים אנרגיה מתחדשת המהווה 100% מצריכת החשמל שלנו.
  3.   הפסקנו לחלוטין שימוש בכלים חד"פ ועברנו לשימוש בכלים רב פעמיים שלא מפלסטיק ואינם מזהמים.
  4.   בכל אתרי החברה בישראל אנחנו ממחזרים נייר, קרטון, ברזל, משטחי עץ ופסולת אלקטרונית.
  5.   אחת לשנה ובמשך חודש אנחנו נמצאים בפעילות תחת ההגדרה של חודש ירוק ובחודש הזה אנחנו עושים מגוון פעילויות להעלאת המודעות לכל תחום הקיימות דרך הרצאות, פעילויות, תקשורים ועוד
  6.   גיבשנו קבוצת פעילים מקרב עובדי החברה והקמנו גינה קהילתית אורגנית בגודל של כ-600 מ"ר בקמפוס טויוטה אשר בה הם גם עובדים בפעילות התנדבותית.