האתגר הסביבתי והמטרות של טויוטה ל-2050 │ Toyota Israel
 1. Discover Toyota
 2. Environmental challenge 2050

האתגר הסביבתי של טויוטה ל-2050

בשנת 2015 הכריזה טויוטה על אתגר סביבתי גלובלי לשנת 2050 הכולל שש מטרות, הנוגעות לכל תחום פעילות של החברה כולל חקר מוצרים וטכנולוגיות חדשות, והמשמעות של טויוטה כאירגון המאפשר ליחידים ולקהילות לחקור ולשפר את העולם הטבעי סביבם.

בנוסף, בשנת 2018 הגדירה טויוטה מטרות ביניים לשנת 2030 עבור כל אחד מששת האתגרים הסביבתיים. מטרות הביניים מבוססות על הסטטוס הנוכחי ועל מגמות חברתיות ויעזרו לממש את האתגר הסביבתי לשנת 2050.

לקריאה נוספת אודות מטרות הביניים הגלובליות ל-2030
 • מטרה 1

  הפחתת פליטת CO2 ברכבים חדשים לאפס

  משימת מטרה זו הינה להפחית את פליטת CO2 מרכבי טויוטה ב-90% עד 2050, לעומת המצב 2010. השאיפה היא להשיג מטרה זו על ידי קידום הפיתוח של הדור הבא של כלי רכב עם פליטה נמוכה או אפס פליטת פחמן, כולל רכבים היברידיים חשמליים (HEV), רכבי פלאג-אין חשמליים (PHEV), רכבים הפועלים על סוללות חשמל (BEV) ורכבים חשמליים הפועלים על תאי דלק (FCEV), ולהפוך את הרכבים הקונבנציונאליים לבעלי צריכת דלק יעילה.

 • מטרה 2

  הפחתת פליטת CO2 ל-0 במשך מחזור חיי רכב

  משימת מטרה זו הינה לעשות יותר מאשר לחסל את פליטת C02 ברכבים חדשים ובעת נהיגה עליהם. המטרה היא להסיר את פליטת הפחמן מייצור החומרים והחלקים בהם אנו משתמשים, מהפעילות הלוגיסטית שלנו ומשיטות המיחזור המבוצעות כאשר כלי הרכב מגיעים לסוף מחזור החיים שלהם.

 • מטרה 3

  הפחתת פליטת CO2 ממפעלים לאפס

  פליטת CO2 אינה מתרחשת רק כאשר מכוניות מונעות, אלא גם כאשר הן מיוצרות במפעלים. מטרה זו כוללת אסטרטגיה להשגת אפס פליטת CO2 במפעלי הייצור של טויוטה על ידי התמקדות בשיפור הטכנולוגיות בהן נעשה שימוש תוך מעבר למקורות כוח חלופיים.

 • מטרה 4

  הפחתה וייעול השימוש במים

  צרכי המים של העולם צומחים במהירות, ולכן חשוב ביותר לשמור על זמינותם ​​על ידי הפחתת כמות המים שבה אנו משתמשים לייצור המוצרים השונים שלנו ולמיחזור ככל שניתן. היות וזמינות המים שונה מאוד על פני האזורים הגלובליים בהם אנו פועלים, אנו דואגים להציג שיטות ואמצעים המותאמים לצרכים המקומיים.

 • מטרה 5

  הקמת חברה ומערכות מבוססות מיחזור

  גידול האוכלוסייה, צמיחה כלכלית והרצון לאורח חיים טוב יותר מביאים כולם ללחץ גובר לשימוש במשאבי טבע ומייצרים יתר בזבוז. טויוטה מעוניינת לבנות חברה אידיאלית המבוססת על משאבים אידיאליים ומחזור. בתחום זה יש לטויוטה יותר מ -40 שנות ניסיון ברעיונות וחידושים והיא מחויבת להשגת תוצאות טובות עוד יותר בעתיד.

 • מטרה 6

  הקמת חברה עתידנית אשר מתקיימת בהרמוניה עם הטבע

  כדי לשמר ולשפר את הדו-קיום שלנו עם הטבע, עלינו לשמור על היערות שלנו ועל מערכות אקולוגיות עשירות אחרות. טויוטה עושה זאת באמצעות מספר פרויקטים בכל רמות הארגון. בדרך זו שואפת טויוטה להוות גורם פעיל בשיפור החינוך הסביבתי ובהעלאת המודעות בכדי לסייע בבניית חברה בה חיים אנשים בהרמוניה עם עולם הטבע.