1. Discover Toyota
  2. מערכות הבטיחות המקדמות של טויוטה TOYOTA T-MATE

TOYOTA T-MATE

מערכות הבטיחות המתקדמות של טויוטה

טויוטה ממשיכה להציג רף בטיחות חסר תקדים ומשיקה את Toyota T-Mate, שכולל את כל מערכות הבטיחות וה-ADAS (Advanced driver assistance systems- מערכות עזר מתקדמות לנהג/ת) . מדובר במיגוון רחב של מערכות שנועדו לשפר את הבטיחות במצבי נהיגה רבים - מחניה מדויקת ועד נסיעה ברחובות העיר ובכבישים מהירים.

Toyota T-Mate משלב בין מערכות הבטיחות Toyota Safety Sense, לבין מערכות עזר אקטיביות מתקדמות נוספות עבור נהיגה וחניה, לא רק כדי להפוך את הנהיגה לקלה ובטוחה יותר, אלא גם כדי להגן על כל נוסעי הרכב ועל משתמשי הדרך האחרים בתרחישים שונים. 

טכנולוגיות הבטיחות המתפתחות של החברה עושות יותר ויותר שימוש בחיישנים, רדארים ומצלמות שתפקידם לנטר באופן קבוע לא רק את ביצועי הרכב, אלא גם את הסביבה והתנועה בסביבת הרכב. הן גם מתריעות בפני הנהג/ת על סכנות אפשריות, מפעילות את הבלמים ואת ההגה ושולטות על דוושת הגז כדי לעזור למנוע תאונות או לצמצם את חומרתן.

ה-Toyota T-Mate מבטא את היכולות ויתרונות מערכות ה-ADAS של טויוטה בעולם האמיתי, עם ההתקדמות לקראת מכוניות אוטונומיות שינהגו בעצמן בעתיד. בנוסף זה מאפשר להסביר על יתרונות ה-ADAS בדרך ידידותית ולהעביר לנהג/ת את המסר והתחושה האישית כי הטויוטה שלו שומרת עליו תמיד, כמו שותף שמתריע בכל עת על סכנות בזמן הנסיעה. 

TOYOTA SAFETY SENSE

מערכת קדם התנגשות (PRE-COLLISION SYSTEM)

מערכת קדם ההתנגשות של טויוטה יכולה לזהות ולסייע במניעת התנגשות עם כלי רכב אחרים, הולכי רגל ורוכבי אופניים. היא פועלת באמצעות התרעה ויזואלית וקולית שהנהגים מקבלים תוך סיוע של הבלמים. אם הנהג/ת לא מצליח לבלום בזמן, הבלמים נכנסים אוטומטית לפעולה כדי למנוע או לצמצם נזקי התנגשות.

זיהוי תמרורי דרך (ROAD SIGN ASSIST)

מערכת זיהוי תמרורי דרך מנטרת את תמרורי הדרך בכביש  ומציגה מידע שימושי כמו מגבלת מהירות נוכחית או מגבלות עקיפה - ישירות על מסך הרכב. המערכת מתריעה גם בצורה ויזואלית וגם קולית אם הנהג/ת לא נשמע לתמרורים.

בקרת שיוט אדפטיבית (ADAPTIVE CRUISE CONTROL)

המערכת שומרת על מרחק מינימלי מוגדר מראש בין הטויוטה שלך לבין הרכב שלפניך. אם המרחק מצטמצם מידי, המערכת מורידה את המהירות ובסופו של דבר אף מפעילה את הבלמים ואורות הבלמים. אם הרכב מצויד בזיהוי תמרורי דרך, המערכת תזהה גם את מגבלת המהירות בנתיב הנסיעה ותציע לשנות את המהירות במידת הצורך.

מערכת שמירת מרכז נתיב (LANE TRACE ASSIST) 

מערכת שמירת מרכז נתיב נועדה להפוך את הנסיעה בכביש מהיר לבטוחה יותר. היא שומרת על הרכב במרכז הנתיב, ואם מתחילים לסטות ממנו, סיוע ההיגוי יסיט בעדינות את הרכב ויתקן את מסלולו.

אור גבוה אוטומטי (AUTOMATIC HIGH BEAM)

מערכת אור גבוה אוטומטי סורקת לאורך הכביש פנסים מתקרבים. אם היא מזהה פנסים, היא מכבה אוטומטית את האורות הגבוהים ועוברת לאורות נמוכים. כאשר הפנסים חולפים, היא עוברת אוטומטית שוב לאורות גבוהים. התוצאה? נהיגה בטוחה יותר בלילה לכם ולמשתמשי הדרך האחרים.

סיוע בחניה

מצלמות 360° (PANORAMIC VIEW MONITOR)

קל ובטוח יותר לחנות עם מערכת שמשלבת תמונות מארבע מצלמות ויוצרת שדה ראייה  קרוב ל-360° של סביבת הרכב.

מערכת זיהוי רכבים חוצים מאחור עם בלימה אוטומטית (REAR CROSS TRAFFIC ALERT WITH AUTOMATIC BRAKING)

כאשר אתם יוצאים ממקום חניה בנהיגה לאחור, המערכת תזהה כלי רכב שמתקרבים משמאל או מימין, תתריע בפניכם ואף תפעיל את הבלמים כדי לסייע במניעת התנגשות.

חיישני חניה עם בלימה (INTELLIGENT CLEARANCE SONAR)

המערכת החכמה מתריעה בפני הנהג על מכשולים מול הרכב או מאחוריו ובולמת אוטומטית כדי לעזור במניעת התנגשות.

סיוע בנהיגה

זיהוי רכבים בשטח מת (BLIND SPOT MONITORING )

מערכת זיהוי רכבים בשטח מת מתריעה בפני הנהגים על כל כלי רכב שייתכן שלא ראו במראות הצד שלהם. מערכת זו שימושית במיוחד ביציאה לעקיפה.

מערכת אורות גבוהים אדפטיביים (ADAPTIVE HIGH-BEAM SYSTEM )

מערכת זו נועדה להבטיח את הראות הטובה ביותר שאפשר לכל משתמשי הדרך כאשר נוהגים בלילה. היא מחלקת באופן מיטבי ובצורה אוטומטית את פיזור האור של הפנסים על ידי הצללת האזור שבו יש תנועה מתקרבת, כדי שהאורות הגבוהים לא יסנוורו את הנהגים האחרים אבל עדיין ייתנו מספיק אור.

הנהגים אחראים תמיד לנהוג בצורה בטוחה. 
המערכות פועלות במסגרת תנאי ההפעלה והמגבלות שלהן.
למידע נוסף יש תמיד לעיין בספר הרכב. זמינות התכונות עשויה להשתנות בהתאם למדינה, דגם הרכב ודרגת הגימור.
המערכות זמינות בחלק מדגמי טויוטה