bZ4X F&Q
  1. New Cars
  2. bZ4X
  3. bZ4X F&Q

לקוחות שואלים על הרכב החשמלי SUV החדש Toyota bZ4X

שאלות רבות עולות גם על האחזקה השוטפת של הרכב, הטיפולים שלו ועוד – לצורך כך ריכזנו עבורכם את השאלות השכיחות של לקוחות הרכב החשמלי של טויוטה bZ4X שעלו בעת רכישת הרכב. יש לכם שאלות נוספות? צוות היועצים של טויוטה ואנשי המכירות שלנו ישמחו לענות על כולן – מוזמנים לתאם נסיעת מבחן עם הרכב באחת הסוכנויות המורשות שלנו – שם נוכל לענות על כל שאלה או צורך .

הטעינה נעשית באמצעות כבל טעינה ייעודי, דרך עמדת טעינה ביתית או ציבורית.

זמן הטעינה משתנה בהתאם לאספקת החשמל. בתחנות טעינה ציבוריות-מהירות הטעינה לוקחת כ-30 דקות. טעינה דרך עמדת טעינה ביתית לוקחת החל מ-6.5 שעות בשקע טעינה של 11KW ובסביבות 10-19 שעות בשקע טעינה של KW6.6, תלוי בסוג העמדה ובהספק החשמלי של עמדת הטעינה.

*על-פי נתוני היצרן לפי בדיקות מעבדה. משך הטעינה עשוי להיות מושפע, בין היתר, מהתשתית שאליה מחוברת עמדת הטעינה, ממצב טעינת הסוללה בעת חיבורה לעמדת הטעינה, מטמפרטורת הרכב ומהטמפרטורה החיצונית, ולפיכך.עשוי להיות ארוך משמעותית ממשך הטעינה המצוין.

 

רכב היברידי מונע באמצעות שני מנועים: בנזין וחשמלי התומכים זה בזה לטובת חסכון והפחתת פליטת המזהמים. תנועת המכונית מסייעת לטעינת הסוללה החשמלית אך עדיין יש לתדלק את המכונית בבנזין.

מכונית חשמלית - מונעת בכוח החשמל בלבד ללא תלות בבנזין, ללא צורך בתדלוק וללא פליטת מזהמים. סוללת המכונית החשמלית נטענת באמצעות עמדות טעינה – פרטיות וציבוריות.

לצורך תחזוקה מונעת המבטיחה שמירה על איכות ואמינות הרכב לאורך שנים.

עם רכב חשמלי ניתן לחסוך כסף הודות לחסכון בעלויות הדלק ועלויות חשמל נמוכות. מכונית חשמלית דורשת פחות טיפולים תקופתיים ואחזקה שוטפת מכיוון שיש בה פחות חלקים נעים בה ובהתאם הבלאי על החלקים נמוך יותר. גם שחיקת הבלמים נמוכה יותר מכיוון שבבלימה הגנרטור אחראי על העברת האנרגיה הנפלטת לטעינת הסוללה.

לרכב יש לבצע טיפול תקופתי כל 15,000 ק"מ בו מתבצעות בדיקות מקיפות ומוחלפים חלקים כגון מסנן אוויר מזגן, נוזלי בלמים וקירור - בהתאם להוראות היצרן.

 טויוטה מצהירה שאחרי 10 שנים הסוללה עדיין תהיה יעילה ב-90% לפחות.

הרכבים מיוצרים בהתאם לתקנים מחמירים ועומדים בכל הסטנדרטים האירופאים. כל חלקי וכבלי מתח גבוה לחלוטין מסוככים ומוגנים ולכן פליטת הגל האלקטרומגנטי דומה לזו של כל רכב אחר.

לא חובה. תלוי במצב הסוללה ובנסיעה הצפויה. אם טווח הנסיעה לא דורש טעינה יום-יומית, רצוי לטעון לפי הצורך. למידע מפורט על טעינה אופטימלית, ניתן לפנות לאנשי המקצוע במוקדי השירות של טויוטה - 24/7 - 8866* מכל נייד או

ניתן לטעון באמצעות עמדת טעינה ייעודית המגיעה עם הרכב או בעמדת טעינה ציבורית. מבחינה בטיחותית לא מומלץ לטעון באמצעות השקע הביתי.

המלצתנו היא להניע את הרכב לפחות פעם בשבוע ולנסוע עימו נסיעה קצרצרה כדי שמור על אורך חיי הסוללה. כך שאם אתם יוצאים לחופשה, אל תשכחו לדאוג למישהו שיניע לכם את הרכב.