לא רק לחץ אוויר:

על הצורך בבדיקות צמיגים תקופתיות

מערכות בקרת לחץ ניפוח אוויר בצמיגים (Tire Pressure Monitoring System - TPMS) מותקנות החל מסוף שנת 2014 בכל רכב חדש שעולה על הכביש. ה-TPMS היא אמצעי בטיחות חשוב בכך שהן מתריעות בפני הנהג על ירידה של לחץ אוויר בצמיגים. עם זאת, מערכות אלו עלולות ליצור אצל הנהג אשליה לפיה כל עוד נורית ההתראה כבויה, הצמיגים המותקנים ברכב תקינים, ולא כך הדבר.

חיישני TPMS אינם מחליפים את הצורך בבדיקות צמיגים תקופתיות.
Tire Pressure Monitoring System - TPMS

מערכות בקרת לחץ ניפוח בצמיגים (Tire Pressure Monitoring System - TPMS) המותקנות על כל רכב חדש החל מסוף שנת 2014, מהוות אמצעי בטיחות חשוב, בכך שהן מתריעות בפני הנהג על ירידה של לחץ הניפוח בצמיגים. 
עם זאת, מערכות אלו עלולות ליצור אצל הנהג אשליה לפיה כל עוד נורית ההתראה כבויה, הצמיגים המותקנים ברכב תקינים, ולא כך הדבר. 

בדיקות הכרחיות לתקינות המערכת והצמיגים

ראשית, חשוב לוודא שהמערכת עצמה תקינה מאחר שהיא מבוססת על חיישנים המתוקנים בכל אחד מגלגלי הרכב, ובכך היא חשופה יחסית לפגיעות ולתקלות. 
לרוב תינתן התראה לכך שאחד או יותר מהחיישנים אינם תקינים, אך ייתכן שתקלה (לרבות סוללה של חיישן שנגמרה) תשבית את פעילות המערכת ומשכך אין להסתמך על המערכת באופן אבסולוטי.

בדיקה ראשונית ניתן לבצע בעת תחילת הנסיעה ברכב - נורית TPMS שבלוח השעונים אמורה להידלק - ביחד עם כל שאר נוריות האזהרה, ולהיכבות זמן קצר לאחר הנעת הרכב.
כמו כן, מומלץ לוודא שהמערכת נבדקת בעת ביצוע טיפול תקופתי לרכב.

שנית, חשוב להבין שהמערכת אינה בודקת את המצב החיצוני של הצמיגים -  עומק התעלות בסוליית הצמיג, שחיקה אחידה של הסוליה, סדקים, פגמים ו"תלישות" בסוליה ובדופן הצמיג וכו'.
נזקים אלה עלולים לגרום לכשל בצמיג תוך כדי נסיעה ולהביא לתוצאות קשות, זאת מבלי שבאו  לידי ביטוי באינפורמציה המתקבל ממערכת ה- TPMS, כל עוד הכשלים אינם מתבטאים בירידת לחץ הניפוח בצמיג.

כמו''כ חשוב לציין כי המערכת מתריאה על לחץ מינימלי שנדרש, בשונה מלחץ אופטימלי, ולכן מעת לעת מומלץ לבדוק לחץ ניפוח גם באמצעות שעון לחץ אוויר ו/או במשאבה.
התראה של נורה שנדלקה מחייבת בדיקה מידית של הצמיגים ושל לחץ הניפוח בהם בטרם נמשיך בנסיעה.    

/
בדקו את תקינות הצמיגים מעת לעת, בשביל השקט הנפשי שלכם!

בבריטניה נבדקת תקינות מערכת TPMS (המכונה MoT) כחלק ממבחן הרישוי השנתי והנתונים מראים כי בין השנים 2015 ו- 2016 הוכפל מספר כלי הרכב שנכשלו במבחן עקב מערכת TPMS שאינה תקינה. 
כמו כן נמצא כי צמיגים פגומים מהווים מעל ל- 25% מכלל הפסילות במבחן הרישוי השנתי, נתון המצביע על כך שהנהגים אינם מודעים באופן מספק לחשיבות של בדיקת הצמיגים.

חושבים שהצמיג שלכם תקין ? מומלץ לצפות גם בסרטון החשוב שבקישור המצורף באתר חברת קוגול יונייטד בע''מ 

 
בברכת נסיעה מהנה ובטוחה.


קרדיט – נערך מניוזלטר טייר קלאב

אולי יעניין אותך גם...

טויוטה היא מותג הרכב עם שיעור הנאמנות הגבוה ביותר טויוטה היא מותג הרכב עם שיעור הנאמנות הגבוה ביותר שלושה מותגים יפניים מדורגים בראש רשימת נאמנות הלקוחות המודדת את דבקות הצרכנים במותג הרכב בעת החלפה של רכב קיים בחדש, כך קובע מחקר המבוסס על ניתוח 13.9 מיליון עסקאות בשוק הרכב בארה"ב בין השנים 2007 ל- 2017. כיצד תיראה מכונית העתיד? כיצד תיראה מכונית העתיד? הוכרזו הזוכים המקומיים בתחרות ציורי הילדים העולמית של טויוטה - "מכונית החלומות 2018"; הציורים הזוכים עולים לשלב הבא של התחרות ביפן 10 טיפים להכנת הרכב לחורף 10 טיפים להכנת הרכב לחורף מבדיקת מערכת החשמל ברכב ועד לטכניקות נהיגה על שלג וקרח - מס' טיפים לנהיגה חורף בטוחה ומוצלחת. משפחה מודרנית: איך בוחרים היום מכונית משפחתית? משפחה מודרנית: איך בוחרים היום מכונית משפחתית? כאשר שוקלים לרכוש מכונית משפחתית יש להתחשב לא רק בביצועים ובמחיר, הרי מדובר במשפחה שלנו ולכן הבטיחות מעל הכל, אבל גם העיצוב חשוב, נוחות בחלל הנוסעים ככלל ובמושב האחורי בפרט ולא לשכוח גם את תא המטען, אמינות, פרקטיות ועוד. כדי להקל עליכם הכנו את המדריך המלא לבחירת משפחתית מבית טויוטה, שמציעה מבחר מרשים שעונה על מגוון הצרכים של המשפחות השונות.
מימן לכולם מימן לכולם גלה את מקור הדלק בהתניידות העתיד. היכרות עם המימן - דלק העתיד.  <h2>ליסינג פרטי בראש שקט  </h2>

ליסינג פרטי בראש שקט

סעו לשלום. הליסינג בפנים!

ליסינג תפעולי, פרטי ומה שביניהם רכב חדש בראש שקט ליסינג תפעולי, פרטי ומה שביניהם רכב חדש בראש שקט איך נהנים מטויוטה חדשה גם אם אין ברשותכם סכום כסף גדול? איך נוסעים בטויוטה חדשה ולא מפסידים את ירידת הערך של השנים הראשונות? איך נהנים משקט נפשי ומחליפים לטויוטה חדשה כל 3 שנים? ובכן, הכירו את אחד הטרנדים הנפוצים ביותר בשנים האחרונות בעולם של קניית רכב חדש - הליסינג. ספיישל אולימפיקס הזמינו עובדי חברות לשחק איתם: טויוטה החברה הראשונה שנענתה לאתגר ספיישל אולימפיקס הזמינו עובדי חברות לשחק איתם: טויוטה החברה הראשונה שנענתה לאתגר ספורטאי ספיישל עם מוגבלויות שכליות-התפתחותיות איתגרו חברות למשחק כדורגל עם נבחרות העובדים שלהן. טויוטה נענתה, והמשחק התקיים במסגרת קמפיין גיוס המונים למימון משלחת הספיישל אולימפיקס למשחקים האולימפיים באבו-דאבי