כיצד תיראה מכונית העתיד?

תחרות ציורי הילדים העולמית של טויוטה- "מכונית החלומות 2018"

יואלי בן שושן מתל אביב הוא בין הזוכים בתחרות ציורי הילדים העולמית "מכונית החלומות 2018".
זוהי הפעם ראשונה שבה זוכה מישראל הגיע לשלב הגמר בתחרות היוקרתית שעורכת חברת טויוטה. 

יואלי בן שושן בן ה -9 קיבל ההודעה הנרגשת על כך שציורו נבחר (יחד עם עוד 29 ציורים, 10 בכל קטגוריית גיל) מתוך 953,064 ציורים שהשתתפו בתחרות מ- 86 מדינות בעולם. יואל זכה בכרטיס טיסה ואירוח ביפן לו ולשני מלווים. הנסיעה צפויה להתקיים בחודש אוגוסט הקרוב והזוכים מכל העולם צפויים להשתתף בטקס חלוקת פרסים. 
 
ציורו של יואלי:

/

השלב הראשון של תחרות הציורים העולמית בנושא "מכונית החלומות" שעורכת חברת טויוטה העולמית הסתיים  בישראל. יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, קיימה גם השנה את התחרות במסגרת הפרויקט העולמי של טויוטה יפן Toyota Dream Car Art Contest.

בתחרות, ילדים מכל רחבי העולם הוזמנו לשתף ברעיונותיהם ובדמיונם לגבי עתיד הניידות באמצעות ציור "מכונית החלומות". בטויוטה מאמינים שכל רעיון גדול נולד בניצוץ של חלום, ומקווים שהפעילות תעזור לטפח את יצירתיות בקרב הדור הבא של ממציאים, הוגים וחולמים גדולים. התחרות נערכת בשלוש קטגוריות גיל: גילאי 7 ומטה, גילאי 8-11 וגילאי 12-15.

הציורים אשר זכו בתחרות בשלב המקומי ייצגו את ישראל בתחרות העולמית שתתקיים ביפן בקיץ 2019. עשרה ילדים מכל קטגוריית גיל ברחבי העולם, אשר העפילו לשלב הגמר של התחרות העולמית, זכו בכרטיס טיסה ואירוח ביפן להם ולשני מלווים.

הציורים הזוכים בשלב המקומי של התחרות

אל המקום הראשון בקבוצת הגיל הבוגרת הגיע הציור של ליהיא ליבר, בת 13 ממשמר דוד, היא מספרת: "החלום הוא שלהתארגן בבוקר יהיה קל ומהיר, במקום בקושי להתעורר ולהכין את עצמך ליום ארוך. אני מוצאת את הפתרון הזה אפקטיבי ויעיל להרבה בני נוער (ומבוגרים) שמתקשים לקום בבוקר, מכונית זו גם תצחצח לך שיניים, תסרק לך את השיער, תכין לך כריך ותלביש אותך בבגדים שבחרת בערב הקודם, וכל זה בדרך לבית הספר או לעבודה". 

אל המקום השני בקבוצת הגיל הבוגרת הגיע הציור של יהב מנע, בן 15 מתל אביב, שצייר רכב עבור ילדים תחת הכותרת "Car for kids".

במקום השלישי, הציור של תומר כץ, בן 15 מגבעת שמואל שצייר את "מכונית המגנט", תומר מספר על המכונית המיוחדת : "לכל מכונית בעתיד יהיו מגנטים שמחוברים אליה מכל הכיוונים (מקדימה מאחורה ובצדדים) כל המגנטים יהיו חיוביים , וכך לא יהיו תאונות! 

כאשר מגנט בעל מספר פרוטונים חיובי (הגבוה ממספר האלקטרונים) נפגש עם מגנט חיובי ,כוחות הדחיקה שיש ביניהם גורמים למגנטים להתרחק אחד מהשני ולעולם לא להפגש! וכך לא משנה באיזו מהירות תתקרב אל המכונית או כמעט תתנגש בה המגנטים ייפעלו לא תתנגש ברכב אחר לעולם! ככה יימנעו תאונות! בנוסף, 
במידה ותתקע עם הרכב מכל סיבה שהיא (פאנצ'ר או נגמר הדלק) יהיה אפשר להפוך את המגנט מחיובי לשלילי וכך עם הרכב תוכל להתחבר למכונית אחרת".

 
הציור של ליהיא ליבר, בת 12 ממשמר דוד:

/

בקבוצת גילאים 8-11 זכה במקום הראשון הציור של אשלי קינן, בת 10 מבאר שבע. היא מספרת על הציור: "בחלומות שלי בעתיד לכל אחד תהיה אפשרות להגיע לכל מקום אפשרי על הרכב המיוחד שלו. בציור ציירתי רכבים שמאפיינים את הדמויות. ילדה שאוהבת לקרוא נוסעת על רכב שנראה כמו ספר ואילו ילדה מאוהבת על לב ענק. אני מקווה שבעתיד אנשים לא יתביישו להציג את הזהות שלהם ויקבלו את השונה והאחר".

אל המקום השני הגיע הציור של ליהי חדד, בת 10 מכפר יונה. היא מספרת על הציור: "הייתי רוצה שהעתיד יהיה יותר ירוק, צבעוני ושמח. שלא יהיה זיהום אויר בעולם ושהעולם יהיה יותר נקי. הייתי רוצה שהמכוניות יהיו גם בשמים שנוכל לראות את הנוף מלמעלה".

 
אל המקום השלישי הגיע הציור של יואלי בן שושן, בן 9 מתל אביב שצייר עיר עתידנית וסיפר: "בציור מצוירת עיר עתידנית וחלומית. בעיר כלי רכב מגוונים ויחודיים, שנקראים – קפסולות מסע. אלו הם הסוגים של קפסולות המסע: קפסולת משרד, קפסולת טבע ועשב, קפסולה ישנה ומשוחזרת, כמו כן ישנן קפסולות גדולות – כמו קפסולת בית ספר וקפסולת עיר וקפסולת לונה פארק. הקפסולות יהיו הגשמה של חלום בגלל שאפשר לעבוד ולנסוע ממקום למקום באותו זמן. בקפסולת הטבע אנשים יכולים להיות בטבע שהם אוהבים ושזה יסע איתם אוטומטית. בקפסולת בית ספר – לאחר הלימודים אפשר להסיע את הילדים ישר לביתם ללא אוטובוסים".

יואלי בן שושן מתל אביב הוא כאמור בין הזוכים בתחרות ציורי הילדים העולמית "מכונית החלומות 2019".

הציור של אשלי קינן, בת 10 מבאר שבע:

/

בקבוצת הגיל הצעירה זכה הציור של בן מור, בן 7 וחצי מרעננה עם הציור "תיבת נוח מודרנית" והוא סיפר על הציור: "תיבת נח מודרנית על גלגלים מחברת בין עבר לבין עתיד. מלאה בחיות שאני מאוד אוהב בתוכה וסוחבת על גבה במקום בית שנח בנה לעצמו בניינים של תל אביב/יפו. טיול כיפי שלי עם אחותי אמה ומשפחתי בתל אביב בתיבה מעץ ללא שימוש בדלק אלא רק על מצב רוח טוב ושמחה". 

אילה שטרובך, בת 6 מפתח תקווה ציירה את הציור שהגיע למקום השני בקטגוריה עם ציורה – מכונית המשאלות, לדבריה: "מכונית המשאלות נוסעת בין הילדים להגשים את חלומותיהם ומשאלותיהם ובפרט לשמח ילדים חולים". 
 
למקום השלישי הגיע הציור של כרם יוגב, בת 6 מהוד השרון עם הציור "אוטו אהבה", לדבריה "האוטו מפיץ אהבה ושמחה בכל העולם לכל אחד ואחת". 

הציור של בן מור, בן 7 וחצי מרעננה:

/

אולי יעניין אותך גם...

משפחה מודרנית: איך בוחרים היום מכונית משפחתית? משפחה מודרנית: איך בוחרים היום מכונית משפחתית? כאשר שוקלים לרכוש מכונית משפחתית יש להתחשב לא רק בביצועים ובמחיר, הרי מדובר במשפחה שלנו ולכן הבטיחות מעל הכל, אבל גם העיצוב חשוב, נוחות בחלל הנוסעים ככלל ובמושב האחורי בפרט ולא לשכוח גם את תא המטען, אמינות, פרקטיות ועוד. כדי להקל עליכם הכנו את המדריך המלא לבחירת משפחתית מבית טויוטה, שמציעה מבחר מרשים שעונה על מגוון הצרכים של המשפחות השונות. טויוטה היא מותג הרכב עם שיעור הנאמנות הגבוה ביותר טויוטה היא מותג הרכב עם שיעור הנאמנות הגבוה ביותר שלושה מותגים יפניים מדורגים בראש רשימת נאמנות הלקוחות המודדת את דבקות הצרכנים במותג הרכב בעת החלפה של רכב קיים בחדש, כך קובע מחקר המבוסס על ניתוח 13.9 מיליון עסקאות בשוק הרכב בארה"ב בין השנים 2007 ל- 2017. לא רק לחץ אוויר: על הצורך בבדיקות צמיגים תקופתיות לא רק לחץ אוויר: על הצורך בבדיקות צמיגים תקופתיות מערכות בקרת לחץ ניפוח בצמיגים המותקנות על כל רכב חדש החל מסוף שנת 2014 מהוות אמצעי בטיחות חשוב, בכך שהן מתריעות בפני הנהג על ירידה של לחץ הניפוח בצמיגים. עם זאת, מערכות אלו עלולות ליצור אצל הנהג אשליה לפיה כל עוד נורית ההתראה כבויה, הצמיגים המותקנים ברכב תקינים, ולא כך הדבר.  <h2>ליסינג פרטי בראש שקט  </h2>

ליסינג פרטי בראש שקט

סעו לשלום. הליסינג בפנים!

ליסינג תפעולי, פרטי ומה שביניהם רכב חדש בראש שקט ליסינג תפעולי, פרטי ומה שביניהם רכב חדש בראש שקט איך נהנים מטויוטה חדשה גם אם אין ברשותכם סכום כסף גדול? איך נוסעים בטויוטה חדשה ולא מפסידים את ירידת הערך של השנים הראשונות? איך נהנים משקט נפשי ומחליפים לטויוטה חדשה כל 3 שנים? ובכן, הכירו את אחד הטרנדים הנפוצים ביותר בשנים האחרונות בעולם של קניית רכב חדש - הליסינג. ספיישל אולימפיקס הזמינו עובדי חברות לשחק איתם: טויוטה החברה הראשונה שנענתה לאתגר ספיישל אולימפיקס הזמינו עובדי חברות לשחק איתם: טויוטה החברה הראשונה שנענתה לאתגר ספורטאי ספיישל עם מוגבלויות שכליות-התפתחותיות איתגרו חברות למשחק כדורגל עם נבחרות העובדים שלהן. טויוטה נענתה, והמשחק התקיים במסגרת קמפיין גיוס המונים למימון משלחת הספיישל אולימפיקס למשחקים האולימפיים באבו-דאבי 10 טיפים להכנת הרכב לחורף 10 טיפים להכנת הרכב לחורף מבדיקת מערכת החשמל ברכב ועד לטכניקות נהיגה על שלג וקרח - מס' טיפים לנהיגה חורף בטוחה ומוצלחת. ליסינג לעסקים קטנים ועצמאים: דרך משתלמת לרכב חדש ליסינג לעסקים קטנים ועצמאים: דרך משתלמת לרכב חדש טויוטה, מותג הרכב המוביל והאמין בעולם, נכנס לעולם הליסינג הפרטי באופן בלתי אמצעי - היישר מהיבואן הרשמי לצרכן הקצה, ללא מתווכים. באמצעות חברת טויוטה ליס, מבית יוניון מוטורס, עצמאים ובעלי עסקים קטנים ובינוניים יכולים ליהנות מהיתרונות של דגמי טויוטה עם מסלולי ליסינג פרטי ועסקי משתלמים ואטרקטיביים, אשר נבנים בהתאמה אישית לכל לקוח. בעל עסק קטן או עוסק עצמאי מורשה? הכתבה הזו בשבילך.